V Pardubickém letním kině, které se nachází v Tyršových sadech, bude od 21.30 hodin v případě příznivého počasí k vidění zcela zdarma válečný thriller Valkýra v hlavní roli se známým holywoodským hercem Tomem Cruisem.

„Plukovník Claus von Stauffenberg je loajální voják, jenž oddaně slouží své zemi, kde všichni tajně doufají, že někdo dokáže zastavit Hitlera dřív, než bude Německo i celá Evropa zničena,“ nastínil děj příběhu jeden z provozovatelů kina Tomáš Drechsler.

„Čas běží příliš rychle, proto se Stauffenberg rozhodne, že musí vzít osud země do svých rukou. Na straně německého odboje, vyzbrojen rafinovanou strategií použít Hitlerův vlastní nouzový plán pro stav ohrožení – známý jako Operace Valkýra – zosnuje spiknutí s cílem zavraždit diktátora a svrhnout jeho nacistickou vládu,“ řekl druhý provozovatel letního kina Jan Motyčka. „S dokonalým plánem, se světlou budoucností pro celý svět, s důvěrou milionů a se ženou a dětmi, jež jsou v ohrožení, se z von Stauffenberga, který dosud byl jen jeden z mnoha, stane ten, kdo musí Hitlera zavraždit sám,“ dodal Jan Motyčka.