Provozovatelé Pardubického letního kina Pernštejn si na své konto mohou připsat další výrazný počin.  Dnes a zítra večer budou mít na svých bedrech dvě speciální projekce na ministerstvu kultury!

„Půjde o promítání dvou digitálně restaurovaných českých filmů. Dnes přijde na řadu legendární snímek Františka Vláčila Markéta Lazarová, zítra to bude film Miloše Formana Hoří, má panenko," informoval náš Deník provozovatel Pardubického letního kina Tomáš Drechsler.

Žádné vstupné se platit nebude!

„Obě projekce, které se uskuteční ve dvoraně ministerstva kultury, začnou v jedenadvacet hodin. Vstupné se podobně jako v Pardubickém letním kině platit nebude," konstatoval Tomáš Drechsler.

„Obě tyto akce jsou součástí projektu Otevřené léto ministerstva kultury," upřesnil provozovatel letního kina.
„Nápad na tento zajímavý seriál prázdninových akcí vznikl u paní ministryně Aleny Hanákové. Jeho cílem je otevřít nádherné prostory ministerstva kultury běžným návštěvníkům," nechal se slyšet Tomáš Drechsler.

„Není to naše jediná spolupráce s ministerstvem kultury. Právě k tomuto projektu jsme vytvořili také logo a různé grafické návrhy včetně pozvánek," sdělil provozovatel Pardubického letního kina.

„Máme velkou radost z toho, že máme možnost spolupracovat na takto významném projektu s takto důležitou institucí," pokračoval.

Pardubická firma zajistí i catering

„Potěšitelné je i to, že také catering na těchto akcích bude mít na starosti pardubická firma. Ta už o svých kvalitách mnohokrát přesvědčila nejen v našem regionu. Mimo jiné se starala o občerstvení v Českém domě při letošním fotbalovém mistrovství Evropy," řekl Tomáš Drechsler.

„Určitě je moc dobře, že se ministerstvo kultury neohlíží jen po pražských společnostech, ale dává šanci i firmám z regionu. To mi přijde velmi cenné," dodal provozovatel Pardubického letního kina.

„Obě projekce by měla osobně zahájit paní ministryně. Věříme, že vyjde počasí," podotkl Tomáš Drechsler, jemuž se daří posouvat fenomén Pardubického letního kina ještě o další stupínky výš.

Letištnímu kinu se zvyšuje návštěvnost

„Není to jediný projekt, který v Praze realizujeme. Už dva roky provozujeme přímo na pražském letišti na Ruzyni letištní kino. Těší nás, že získává čím dál tím více na oblibě," uvedl provozovatel Pardubického letního kina.

„I v tomto případě je princip podobný jako u Pardubického letního kina. Návštěvníci letištního kina rovněž neplatí žádné vstupné. Mohou si tak příjemně zkrátit čas do doby, než jim letí letadlo," uzavřel rozhovor pro náš list Tomáš Drechsler.