„Od obvyklé půl desáté hodiny večer dnes promítáme snímek Láska, který získal řadu ocenění," uvádí pro náš Deník promotér Pardubického letního kina Jan Motyčka.
Po včerejší komedii s Rowanem Atkinsonem v hlavní roli tak tentokrát bude v pardubickém biografu k vidění romantické drama.
Hlavními hrdiny filmu jsou manželé a učitelé hudby Georges, kterého hraje Jean-Louis Trintignant, a Anne v podání Emmanuelle Rivy.

Manžele spojuje vášeň pro hudbu

Roky společného života, vzájemná láska a vášeň pro klasickou hudbu u nich utvořily velké pouto.
Vše je však náhle vystaveno těžké zkoušce. Stáří si vybírá svou daň.

„Anne prodělá mozkovou mrtvici a její okolí se musí smířit s její proměnou. Nic není jako dříve ani pro jejich dceru Evu," zní oficiální text distributora.
Režisér a scénárista Michael Haneke se tak ve svém zatím posledním filmu zaměřil na subtilní téma lásky bojující s nevyhnutelným.
„Na film bych určitě chtěla vyrazit, Hanekeho mám ráda. Viděla jsem od něj třeba Pianistku nebo Funny Games. V Lásce je také výborná hudba," uvádí studentka Anna Rennerová.

Film získal Oscara za cizojazyčný film

Dvouhodinové drama Láska, na kterém se podílelo Rakousko, Francie a Německo, získalo řadu ocenění. Tím nejvýznamnějším je Oscar za nejlepší cizojazyčný film od americké Akademie filmového umění a věd.
Jako cizojazyčný film sklidila Láska také Zlatý glóbus. Ve sbírce má i Zlatou palmu z filmového festivalu v Cannes.

Velmi úspěšný byl snímek ve Francii, kde obdržel Césara pro nejlepší film, herečku a herce v hlavních rolích, režii a původní scénář.
„Lásku promítáme s českými titulky. Vstupné je jako vždy zdarma," dodává promotér Pardubického letního kina Jan Motyčka.