Po úterní drné kriminálce Špatnej polda, nabídne středeční letní kino Pernštejn oddechovou komedii pro celou rodinu Chůva v akci s hvězdou akčních filmů Jackiem Chanem. Jako každou středu je program vyhrazen pro nejmenší diváky. Promítat se bude za příznivého počasí od 21:30 hodin v Tyršových sadech a vstup na projekci je zcela zdarma.

Režie tohoto snímku se chopil Briant Levant, který se specializuje především na dětské obecenstvo. K jeho nejznámějším snímkům patří Flintstoneovi, komedie o svérázné rodince z doby kamenné, či zpracování příběhu o bernardýnu Beethovenovi. Levant obsadil do hlavní mužské role Jackieho Chana, který je publiku znám jako představitel akčních hrdinů. Do dějin kinematografie se ovšem oproti jiným „drsňákům“ zapsal nejen svým bojovým uměním a kaskadérskými kousky, jenž vykonává vždy sám, ale především originální choreografií soubojů spojených s jeho osobitým humorem.

V jeho nejnovějším snímku Chůva v akci, jenž opět patří k jeho oblíbenému žánru – akční komedii, hraje agenta CIA. Jeho postava brzy zjistí, že být špiónem je vlastně jen legrace v porovnání s úkolem pohlídat tři děti. „Zasloužilý tajný agent má před sebou další z řady životu nebezpečných misí, při níž musí využít všech svých schopností tvrdého výcviku – musí zvládnout ohlídat tři děti své přítelkyně, aby měl šanci na odměnu v podobě jejího ANO. Nikdy si nechtěl brát práci domů, ale jedno z dětí omylem stáhne z jeho počítače supertajná data, která z domu udělají cíl odvěkého nepřítele z řad ruských teroristů. I bez toho to bylo o život, ale teď nastává opravdový blázinec.“ prozradil krátce děj jeden z pořadatelů letního kina Tomáš Drechsler.

Souboj dvou bratrů ve čtvrtečním letním kině

Ve čtvrtek se příznivci letního kina Pernštejn mohou těšit na psychologické drama Jima Sheridana Bratři, kde v hlavních rolích zazářili výrazné hvězdy hollowoodského nebe – Jake Gyllenhaal (Zkrocená hora, Donnie Darko), krásná Natalie Portmanová (Leon, Hvězdné války) a Tobey Maguire (Pravidla moštárny, Spiderman). „Film vypráví příběh rodiny, kterou poznamenala válka v Agfánistánu. Čeká je tragédie, bolest a ostrý souboj dvou bratrů,“ vzkázal pořadatel letního kina Jan Motyčka.