Prvním miminkem roku je Richard Drahoš narozený v 8:30 hodin. Po něm přišli na Nový rok v Pardubicích na svět další dva kluci - Matěj a Denis. A protože Richard je doma v Holicích, je prvním občanem Pardubic roku 2011 Matěj, narozený v 11:20 hodin.

Jednou z prvních gratulantek byla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková, která navštívila děti a jejich maminky na Porodnicko – gynekologické klinice Pardubické krajské nemocnice. Kluci od ní dostali na památku zlaté přívěsky. Richard s měsíčním znamením a řetízkem, Matěj a Denis se znakem rodného města. „Přála bych všem dětem, ať se narodily kdekoli, aby byly v životě šťastné, aby dobře prospívaly a dělaly svým rodičům jen radost,“ podotkla pardubická primátorka Štěpánka Fraňková.

Richard - první miminko narozené letos v Pardubicích - se narodil v 08:30 hodin, vážil 3,78 kilogramu a měřil 52 centimetrů. Kdyby si jen trochu pospíšil, mohl být i prvním občánkem Pardubického kraje. O necelou půlhodinu jej ale „předběhla“ Rozálie, která se narodila po osmé hodině ranní v Radiměři na Svitavsku.

(nah)