Předplatit Deník
Přihlásit

O Deníku

Martin Košťál

Redaktor

archiv Martina Košťála

První pracovní štací byl Ústecký deník. Dělal jsem sport nejprve externě a následně jako kmenový redaktor. Při vstupním pohovoru tehdejší šéfredaktoru Alenu Volfovou zarazilo moje příjmení, bylo totiž stejné se jménem generálního ředitele vydavatelství VLM. To, že nemám s někdejším šéfem Vlastimilem Košťálem nic společného, a že tedy nejsem nějaký špión nastrčený vedením, se vysvětlilo záhy. Byly to prima časy. Po Ústí následovala Praha konkrétně domácí zpravodajství Lidových novin. Známé a respektované periodikum, které ještě v tu dobu nepatřilo do holdingu současného premiéra.

archiv Martina Košťála

V lázeňských Teplicích jsem 10 let. S kolegy tvoříme sehraný tým a na novinách je to vidět. Kromě klasického Teplického deníku produkujeme už druhým rokem oblíbený týdeník Směr. Několikrát za rok děláme Extra, každý den přispíváme na náš web a aktualizujeme profil na sociální síti Facebook. Máme tam už přes 7,5 tisíce přátel a přibývají další a další.

archiv Martina Košťála

Samotná novinařina je řemeslo jako každé jiné a jako každý job má své výhody i nevýhody. Hlavním benefitem je, že se při psaní článků potkáte se spoustou zajímavých lidí. Samozřejmě narazíte i na hlupáky. Jaký je poměr? Odhaduji tak 3:1. Pevně věřím, že jestli podobné řádky budu psát třeba za 20 let, tak bude toto číslo stejné a ideálně ještě lepší, a to ve prospěch inteligentních, slušných a schopných lidí.

archiv Martina Košťála

Největším relaxem je pro mě sport, práce v lese, venčení psa a četba. Z ročních obdobích má nejraději léto a ze svátků Vánoce.

archiv Martina Košťála

Vůně cukroví, koledy z gramofonu později z CD přehrávače a radost z dárku, většinou.  To byly pro mě Vánoce v dětství a mládí. Nejraději jsem z celých Vánoc měl Štědrý den a to zejména hodinu mezi šestou a sedmou večer. To přišel Ježíšek. Nikdy jsem ho neviděl. Takže nemůžu říci, zda skutečně existuje nebo ne. Ale popravdě mi to bylo úplně buřt. Hlavně, že mi přinesl to, co jsem chtěl. Ze začátku to byly auta, tatrovky, stavebnice všeho druhu, pak kolo, skiboby či počítačové hry a později knížky a obálky. Nevzpomínám si, že bych dostal vyloženě nějaký dárek od Ježíška, který mi tzv. nesedl. Vlastně jo. Byly to Vánoce před 27 lety. V tu dobu mi bylo deset. Rozbalil jsem dárek a v něm byly oteplovačky.

< Předchozí
1 z 5
Další >

Nejnovější články redaktora:

Napište zprávu redakci:

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas se Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

Seznamte se s šéfredaktory Deníků severních Čech:

Prozkoumejte jiný region ČR: