Před několika týdny jsme společně přivítali novou lázeňskou sezonu a prakticky týden na to jsem musel ukončit svůj dlouholetý pracovní poměr v Léčebných lázních Bohdaneč.
Okolo mého odchodu vznikla řada spekulací vytvořených bulvárními médii.  Uvítal jsem tedy příležitost se k těmto událostem vyjádřit.

Šok po návratu

Dva dny po zahájení nové lázeňské sezony jsem odcestoval do zahraničí na veletrh s cílem získávat nové klienty pro naše lázně. Bezprostředně po návratu jsem se dozvěděl, že jsem byl v nepřítomnosti dozorčí radou odvolán z funkce předsedy představenstva. Následně bylo zvoleno představenstvo nové a přijalo nový organizační řád, kterým zanikla funkce výkonného ředitele, kterou jsem zastával.
Zástupce hlavního vlastníka společnosti ze svých důvodů takto uplatnil svoji vůli a názor a já ji musel respektovat. Pozice ředitele již nebude dále existovat a společnost bude řídit přímo tříčlenné představenstvo.
Na tom by asi nebylo nic zajímavého, pokud by zároveň v této souvislosti nevznikla negativní mediální kampaň vůči mé osobě. Televize o mně odvysílala v úterý 14. května v hlavních zprávách naprosto smyšlené informace.
V příspěvku padaly věty o mém skandálním odchodu, o mém vyšetřování policií a o milionových odměnách, které jsem si prý sám vyplácel. Objevily se i další lživé informace, které mne poškodily.

Televize obrátila

Po opakované hrozbě žalobou televize o tři dny později odvysílala novou reportáž, která tyto nepravdivé informace úplně dementovala. Bohužel, první a negativní informace zanechává vždy silnější dojem než následné dementi.
Druhá reportáž, i s jasným vyjádřením současného vedení Léčebných lázní Bohdaneč, která prvotní informace dementovala a vyloučila, už v žádném případě nedokáže napravit všechny škody na mém jméně, vzniklé původním dehonestujícím příspěvkem.
Současně s právní analýzou tohoto televizního příspěvku stále zvažuji případné právní kroky. Není přeci možné, aby média takto někoho křivě očernila a nenesla žádné následky. Uvedená televizní reportáž nepoškodila jenom mě samotného, ale také jméno Léčebných lázní Bohdaneč, které jsem po celou dobu funkce ředitele rozvíjel a spravoval podle svých nejlepších předpokladů a schopností.

Netuším, zda to byl něčí úmysl mě cíleně přímo poškodit, nebo vše vzniklo v honbě za jakousi podivnou senzací, které nerozumím a která se v žádném ohledu ani maličkosti nezakládá na pravdě.
Od roku 2006, kdy jsem do lázní nastoupil, jsme toho s kolegy zvládli mnoho.  Lázně tenkrát tak trochu ztrácely dech s dobou, neměly žádnou další vizi, přešlapovaly na místě a žily ze své vlastní podstaty. Neexistoval prakticky žádný marketing, obchodní úsek se věnoval pronájmu bazénu veřejnosti a část areálu byla ve velmi kritickém stavu. Během půl roku jsme s kolegy připravili k rekonstrukci pavilon Jubilejní I a zřídili zde moderní pracoviště pro léčbu po operacích totálních endoprotéz. Zavedli jsme moderní a nezbytný oborový informační systém, změnila se tím spousta postupů ve prospěch efektivního řízení a hospodaření. Vybudovali jsme fungující wellness centrum.

Provedli jsme náhradu původních slatinných koupelí za v České republice unikátní zábalové vany. Proto jsme museli dostavět a přebudovat celý pavilon Langer.
Rekonstruovali jsme pro veřejnost restaurační blok, hlavní lázeňskou kolonádu, nakoupili pozemky a postavili nové parkoviště včetně nového vodojemu na přírodní léčivý zdroj, alkalickou minerální vodu. A tak bych mohl pokračovat dále. Bylo toho opravdu mnoho.

Nic by se ale nedalo zrealizovat bez nadšení a odvahy mých kolegů, jim patří můj obrovský dík a poklona.
Můj dík patří i Krajskému úřadu v Pardubicích a vedení bohdanečské radnice, se kterými jsem měl korektní vztahy a vždy jsme společně nalezli cesty k řešení jakékoliv situace.
Není tajemstvím, že současná doba lázeňství mnoho nepřeje. Novému vedení jsem předal společnost sebevědomou, stabilní, s dobrým zvukem na trhu a dostatečně finančně silnou, aby ustála otřesy, se kterými aktuálně lázeňský trh zápasí.
Vždy jsem dbal jejího dobrého jména jako klíčové hodnoty a věřím, že se společnost pod novým vedením bude i nadále případným mediálním atakům důrazně bránit.

Věřím, že neuhne z nastaveného trendu a bude přinášet úlevu všem potřebným lázeňské péče, poslouží k dalšímu rozvoji turistického ruchu a přinese prospěch celému městu Lázně Bohdaneč a pardubickému regionu.

Skvělá léta

Sedm let je dlouhá doba a já jsem měl příležitost ji strávit v tomto krásném městě prací pro rozvoj lázeňské společnosti. Byla to skvělá léta, věřím, že měla hluboký smysl a budu se do lázeňského městečka a Pardubic vždy rád vracet. Vždyť zde mám řadu přátel.

Rudolf Bubla