Zatím to ale neřekl vůbec nikdo z nového vedení pardubické radnice a ani to, zda a kde se bude odehrávat další ročník jednoho z nejúspěšnějších kulturních projektů poslední doby v našem městě – Pardubického letního kina Pernštejn.

Osobně mi přijde trochu zvláštní, že na konci dubna je stále ticho po pěšině a nikdo pořádně netuší, co s parkem i kinem bude. Zajímavé mi přišlo i vysvětlení pana náměstka Brendla, že rekonstrukce Tyršových sadů bude zahájena neznámo kdy.

Třeba má pocit, že je ještě moře času, ale pokud se má letní kino přesunout na jiné místo vedle budovy České správy sociálního zabezpečení, asi by se měl tento prostor připravit pro potřeby letního kina a jeho návštěvníků.

A pokud už je tento projekt do detailů nachystán, nechápu, proč ho nikdo ze současného vedení města zatím pardubické veřejnosti nebyl schopen vysvětlit.
Zvláště když náměstek Brendl a Tauber i primátorka Fraňková jako lídři svých politických stran ještě před komunálními volbami jasně deklarovali, že budou podporovat zachování Pardubického letního kina v Tyršových sadech. A najednou tito bojovníci za tento projekt tvrdí, že je pro ně absolutně nepřijatelné pořádat ho na tomto místě. Přitom, pokud existuje možnost, že rekonstrukce městského parku během letních měsíců neodstartuje, nevím, co brání tomu, aby se tu alespoň jeden ročník Pardubického letního kina v Tyršových sadech uskutečnil…

Alexandr Krejčíř, zastupitel města za ODS