Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ČTENÁŘI PÍŠÍ: Zdá se Vám cena městských bytů vysoká? Mám řešení

Luděk Horák z Pardubic zaslal Deníku otevřený dopis, v němž se vyjadřuje k privatizaci bytů.

31.5.2009
SDÍLEJ:

Zasedání pardubického zastupitelstva 18. listopaduFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Vážený pane Tichý, vážený pane Taubere, vážená ČSSD,

na základě několika článků v novinách a zprávách v televizi a rozhlase se na Vás obracím formou otevřeného dopisu ve věci privatizace městských bytů a řešení bytové otázky vůbec. Je mi 34 let a s manželkou a dvěma dětmi žiji v bytě 3+1 na sídlišti v Pardubicích, kde platíme tržní nájemné.

Na výši nájemného si nestěžuji, majitel domu je realista, který nás „neždíme“ a naše vzájemná komunikace je korektní. Když ovšem nyní poslouchám nářky nájemníků z domů, které mají být privatizovány, že padesátiprocentní sleva z odhadní (tedy nižší než tržní) ceny kupovaných bytů se jim zdá vysoká, nabízím se vší vážností toto řešení.

Kdokoli z vás, nájemníci v privatizovaných městských bytech, kdo považuje padesátiprocentní slevu z odhadní ceny za nepřiměřeně vysokou, si může „svůj“ byt vyměnit za můj. V mém bytě, resp., v bytě majitele našeho domu, Vás nikdo nebude nutit do toho, abyste si byt kupovali.

A budete-li majiteli domu platit řádně jako já, určitě Vás nikam nevystěhuje, naopak si Vás bude vážit. Já na rozdíl od Vás s vděkem ocením, že si budu moci koupit byt s velkou slevou. Podle výše očekávaných částek za privatizované byty, které se objevily v novinách, dosáhnu na hypotéku.

A pokud bychom přece jenom měli s poskytnutím hypotéky potíže, moji rodiče i rodiče mé manželky jsou ochotni nám do začátku finančně pomoci.

Vážení sociální demokraté, zejména Vy, pánové Tichý a Taubere, zasaďte se politicky o to, aby i ostatním obyvatelům města byla poskytnuta přímá finanční podpora na bydlení z rozpočtu města v řádu statisíců korun. Vždyť přece solidarita je jedním z hlavních pilířů, na nichž je filozofie sociální demokracie postavena.

Buďte tedy solidární i s ostatními, nejen s nájemníky městských bytů. Jak pak k tomu přijdou lidé, jako jsme já nebo ti, kteří si musí kupovat byty za tržní ceny, neboť nemají to štěstí, že zrovna momentálně nebydlí v bytech městských.

Obávám se, vážení sociální demokraté, že se svými návrhy a jednáním zasazuje o nerovnost v příležitostech a nebojím se říci, že Vaše vystupování naplňuje jasné znaky diskriminace jedné (větší) skupiny obyvatel před skupinou jinou (menší). Co na to říká Vaše svědomí, pane Tichý a pane Taubere?

Forma tohoto dopisu je veřejná, otevřená, předpokládám, že mi také veřejně odpovíte. Navíc pana Tichého vyzývám, aby sdělil, jakou slevu poskytuje jeho firma, když prodává byty „běžným“ občanům - například v domech v Trnové. Děkuji Vám předem za odpověď.

⋌ Luděk Horák

31.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Místopředseda volební komise číslo 1006 v Pardubicích porušil volební zákon. Do komise zasedl v tričku propagujícím znak kandidující strany Blok proti islamizaci.
VÍME PRVNÍ / AKTUALIZOVÁNO
10

VIDEO: Člen komise agitoval ve volební místnosti za Blok proti islamizaci

Pohřešovaný Jaroslav Malimánek.

Policie pátrá po seniorovi. Nevrátil se z tancovačky

AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO

Z třináctého patra v Chrudimi vyskočil muž

Chrudim - Nešťastné úmrtí šetří v sobotu dopoledne chrudimská policie.

Jdou k volbám poprvé. Důraz kladou na ekologii, digitalizaci a vzdělání

Pardubice - V České republice je až 400 tisíc prvovoličů, kteří mohou výrazně ovlivnit výsledky právě probíhajících voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Čtyři sta tisíc to je pro srovnání čtyřikrát více hlasů, než kolik byl v parlamentních volbách v roce 2013 rozdíl mezi první a druhou stranou.

Rušení ordinací praktických lékařů ve velkém prý nehrozí

Pardubicko – V souvislosti se stávkou praktických lékařů, ke které došlo tento týden, se mluví o úplném skončení některých praxí. Zejména starší lékaři se prý nechtějí zařizovat k vydávání elektronických receptů, které mají být od ledna povinné.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. Začíná sčítání hlasů

Pardubický kraj - Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR skončily. Ve 14 hodin se uzavřely volební místnosti a nyní se budo sčítat odevzdané hlasy. Výsledky mají být známé ještě dnes večer. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení