I když se to nezdá, tak i fotbalové Pardubice mají v závěru sezony o co hrát. „O postup usilovat nemůžou, starosti se záchranou řešit nemusí. Tak tedy o co?" řekli by škarohlídi.

Jedním z faktorů je stále konečné umístění v tabulce. Po podzimní části v Pardubicích snili o jejich nejlepším druholigovém výsledku. Zatím nejlépe skončili na sedmé příčce. Vůbec nereálná se nezdála snaha zaútočit na páté Ústí. Jenže devět bodů z deseti zápasů? Zvlášť po vydařeném podzimu, kdy Pardubice úspěšně soupeřily v poháru i s prvoligovými celky, si představovaly něco jiného.

Současná sedmá pozice? Vzhledem k výsledkům si Pardubice paradoxně tolik nepohoršily. Ale pozor! Pokud Pardubičtí nezaberou v posledních třech zápasech, může následovat propad.

Tomu je třeba zabránit. Stále je totiž rozdíl, jestli skončíte na šesté či jedenácté pozici. I v současné situaci, kdy se nedaří vyhrávat ani střílet branky, a navíc se valí pohromy v podobě zranění klíčových hráčů, se o to Východočeši musí pokusit. Sami přece nechtějí zakončit ročník v takové ponuré atmosféře.

Dále tu jsou diváci, kteří na stadion Pod Vinici chodí. Kdo ještě dvakrát odpoledne dorazí, chce vidět bojovný výkon a konečně i góly. Stalo se takovým nepsaným pravidlem, že v závěrech posledních sezon se v Pardubicích slavil postup do nejvyšší soutěže.
Radost si tak užívali hráči a fanoušci soupeře. To letos nehrozí, České Budějovice a Sokolov podobný večírek letos nezažijí.

Tak proč nedopřát alespoň dílčí jarní radost svým věrným divákům?