Váhal jsem, jestli se ještě někdy budu vyjadřovat k osobě pana exposlance a krajského předsedy ČSSD Miroslava Váni.

Roční rekapitulace

Myslel jsem, že to již nebude potřeba, protože skončil v propadlišti politických dějin. Ale po tom, co jsem si přečetl rozhovor s ním, mi to nedalo a dovolím si zrekapitulovat jeho výroky za poslední rok, ať si každý udělá obrázek sám.

Po prohraných volbách do Poslanecké sněmovny na podzim minulého roku nám Miroslav Váňa sdělil: „V životě nejsou jenom výhry, člověka mohou potkat daleko horší věci, než je politická prohra. Neříká se mi lehce, že jsem prohrál, ale takový je život. Každý výsledek voleb je vzkaz od voličů. Nikdo z nás nežije ve vzduchoprázdnu, ani já ani volič. Voliči mi vystavili vysvědčení, které musím respektovat. Mohu si poplakat, ale to je tak všechno. "

Váňa se oklepal

Dlouho to netrvalo a pan Váňa se oklepal. Sice nedostal podporu  od voličů, ale pravděpodobně ji stále má mezi částí spolustraníků v pardubické ČSSD, protože nadále zůstává krajským předsedou této strany.

Proto se odhodlal ke kandidatuře na starostu  na malou radnici na Dubině v komunálních volbách, i když rozumným spolustraníkům muselo být jasné, že to nedopadne dobře. Před těmito volbami nám tvrdil: „Komunální volby beru jako lakmusový papírek toho, jak mě voliči vnímají. Pokud se rozhodnou, že nemám na radnici co dělat, a neuspěji, budu z toho muset vyvodit důsledky."

Volby na Dubině

Jak volby na Dubině  dopadly? I přes masivní reklamní kampaň se Miroslav Váňa z prvního místa na kandidátce sociální demokracie nedostal ani do zastupitelstva Městského obvodu Pardubice III.

A jaké z toho vyvodil důsledky? Nyní jsme se mohli dočíst, jak bude dál pokračovat jeho politická kariéra. V regionálním Deníku řekl:

„Nevnímám ten výsledek jako svou prohru. Při předvolebním setkávání s voliči jsem až na výjimky nezaznamenal žádnou otevřenou kritiku mé osoby. Snad jedině na mou hmotnost, kdy mi lidé vyčítali, že jsem za ty roky v politice hodně ztloustl. V tomto případě jsem jim musel dát za pravdu." A pokračoval: „Volby pro mě byly impulsem, že ještě nepatřím do starého železa nebo na politické smetiště dějin. Určitě mám v plánu účastnit se dalších voleb do Poslanecké sněmovny."

Vzkaz od voličů

To je obdivuhodná sebereflexe! Pan Váňa asi opět nepochopil vzkaz od voličů. Chce ho slyšet potřetí?

Vít Ulrych, místopředseda okresního výboru KDU-ČSL