- Za radnicí je podle pana Snopka ta hysterická část města. Může být, ale asi chtěl říci historická.

- František Weisbauer a žlutá karta pro něj za používání výrazu ekoteroristé. Byť si o kácení stromů může myslet kdo chce, co chce, od zastupitele očekáváme kultivovaný projev a ne hradní slovník.

- Další žlutá karta též pro Helenu Dvořáčkovou za větu: „Jo vy máte to právnické vzdělání…“ I když pořád to není karta červená jako v komunistické Číně, kde se v 50. letech popravovalo i za brýle, protože bylo podezření, že jejich majitel je intelektuál.

- Odbahnění Matičního jezera bude probíhat jako ekologická a vojenská operace. Zastupitel Snopek poukazuje na to, že pod hladinou mohou být ukryté zbraně z války a dost možná i německá ponorka.

- „Co je to P-pink?“ ptá se Karel Haas. Ptáme se i my – co to sakra je, když už to máme platit?

- Další podobný problém přišel i u bodu s názvem Sumf. Po dvouhodinové diskuzi vyšlo najevo, že málokdo tuší, co to je, a už vůbec ne, co si s tím počít.

- Rozpočítejte se. Zastupitelé se počítali dvakrát. Čím pokročilejší hodina, tím více jich sáhlo k hanebné dezerci ze sálu. Za války by se za to střílelo bez soudu.

- „Už jste?“ Za tohle bude možná pokuta, protože tento dotaz primátora Martina Charváta na kolegu v intimní situaci s hlasovacím zařízením padl ve veřejném přímém přenosu ještě před 22. hodinou.

- A na závěr jazykové cvičení, takzvaná Charvátova konstanta. Zkuste ji říct zpaměti a na jeden nádech: Jelikožsedorozpravynikdonepřihlásildovolilbychsidiskuziukončitapožádalbychnávrhovoukomisiabyčlenyzastupitelstvaseznámilasnávrhynausneseníktomutobodujednání.