Projekt Logistického centra Zelená louka, který ve zkratce řečeno počítá s výstavbou pěti obřích hal, stovkami pracovních míst a zajímavého využití bývalého popílkoviště, hýří od svého počátku barvami.

Již ve svém názvu má jednu, a to naděje. Ne druhou stranu výstavba začala zcela hned ve svém počátku nešťastně a stala se z ní hnedle stavba černá. A této nálepky a pachuti porušování zákonů ze strany investora se již nikdy nezbaví, byť by šlo o záměr sebekrásnější. Komplikovaná záležitost ale určitě není černo-bílá, jak už v běžném životě bývá.

Na jedné straně je postoj firmy, která viní magistrát a radnici z toho, že svou neochotou a liknavostí projekt zlikviduje, na druhou stranu si za to investor může z velké části sám, když se příliš neohlížel na zákony. K tomu se přidávají další názory běžných lidí: Jen považte, kdyby šlo o malého obyčejného stavebníka. V této chvíli je, řečeno s nadsázkou, asi nejrychlejší cestou, jak z černé stavby udělat bílou, vyčkat na pořádnou nadílku sněhu a rozestavěná hala hned dostane tu správnou barvu. Ale sníh vůbec nemusí přijít, a když, tak stejně rychle roztaje. Takže to beztak zase zůstane na lidech.