Podivné události kolem (ne)odvolání ředitelky Gymnázia Dašická se už nedají přehlédnout. Stejně jako hromada otázek kolem krajského školství. Například, proč se po některých rozhodnutích krajského školského odboru před sídlem kraje konají demonstrace? Žádný jiný orgán kraje snad neprodukuje tolik nesouhlasných reakcí veřejnosti, jako „ministerstvo" radní Jany Pernicové.

Další pozoruhodnou skutečností je i to, že zásadní rozhodnutí z oblasti školských rošád obvykle přicházejí v období před prázdninami – snad aby se lámání chleba dělo v době, kdy žáci i zaměstnanci škol nemají možnost společně vystoupit a bojovat za své názory. Ostatně, jak ukázal středeční protest studentů Gymnázia Dašická, ani to už není moc platné.

Radní, která sedí v budově za rohem, dokonce na doslech demonstrantů,  jim místo odpovědi nechá vzkázat lež o tom, že je mimo Pardubický kraj. Jak mají potom studenti a veřejnost věřit tomu, že radní říká pravdu o závěrech odborné komise, o pravých důvodech nespokojenosti s ředitelkou Svobodovou? Neměl by nakonec za tyhle kiksy vyvodit odpovědnost někdo jiný?