Pardubice mají za sebou další inspirující zasedání zastupitelů. Vnímavý divák se tam dozví věci, o kterých neměl ani tušení. Posuďte sami!

• Pardubické zastupitelstvo je plné kašparologů. Diskuse o tom, jestli by se aviatikovi líbila bronzová socha držící vrtuli blériotu nebo by naopak podporoval abstraktní řešení reprezentované čtyřicetimetrovým sloupem, nebrala konce. Chyběla už jen spiritistická seance, aby se mohl vyjádřit i sám aviatik.

• Příznivci figurálního řešení Kašparova památníku sice vyhráli, ale jako projev dobré vůle by mohli udělat gesto směrem ke svým oponentům. Sloupů je na třídě Míru požehnaně, tak proč na jeden z nich nepověsit větrný rukáv? Vlk by se nažral a Kašpar by zůstal celý.

• Může to být nákup století! ČSOB Pojišťovna nabízí městu svoji budovu na Masarykově náměstí za 300 milionů korun. Do doby, než v krajském městě postaví nové sídlo, bude ale radnici platit nájem 20 milionů ročně. Pokud bude jako u velkých městských staveb platit, že se o projektu nejprve alespoň deset let hovoří a pak se teprve začne stavět, může mít magistrát nové sídlo zcela zdarma. A to se vyplatí!

• Hanebná cena, výpalné, spasení, konec příběhu. Ne, tohle není trailer k novému hollywoodskému velkofilmu z mafiánského prostředí. To jen pardubičtí zastupitelé diskutovali o koupi spalovny v Rybitví.

• Pan primátor se zbláznil, prohlásil lídr Patriotů Pardubic Jiří Lejhanec. Ještě, že je Lejhanec strojní inženýr. Kdyby to prohlásil někdo z lékařů, člověk by měl z takové diagnózy větší obavy…

• „Já bych radši diskusi ukončil už před panem Brendlem," nechal se slyšet sociální demokrat Aleš Vavřička. Bývalý náměstek evidentně není právě nejoblíbenějším členem zastupitelského sboru. Není to náhodou šikana?

• Zastupitelé se opět rozcházeli až kolem půlnoci. Při té příležitosti uvažovali, že v budoucnu nebudou ukončovat diskuse k jednotlivým bodům. Je to dojemné. Ukazuje to, že se zastupitelé mají upřímně rádi a nic je netěší víc, než když spolu mohou trávit celé dny i noci.