V Hradci Králové se nám už před Silvestrem asi pěkně rozjeli. Denodenně jsme bombardováni senzačními zprávami o tom, jak v Hradci bude hrát Jarda Jágr a Rusové tam budou po tisících létat na Kontinentální hokejovou ligu. Když se ale zeptáte, co to znamená KHL v Hradci, většina lidí dostane záchvat smíchu a odpoví, že „Královéhradecká hokejová liga“, protože jim tam konečně zamrzly kaluže…

Z celé nafouknuté bubliny o tom, že by se do Hradce měly stěhovat velkokluby evropského hokeje a slétaly by se za týmem Hradecký Lev, o kterém nikdy nikdo neslyšel, mi cukají koutky smíchy a hradeckým utopistům radím jediné: Nechte toho svého ještě nenarozeného lva klidně zapsat na soupisku elitních týmů Evropy, ale místo investovaných milionů ušetřete tím, že všechny zápasy radši kontumačně prohrajete.

Budete mít svou úsměvnou senzaci, v každém zápase prohrajete jen 5:0 a budete „slavní“. Mě by jen zajímalo, který průšvih hradečtí politici potřebují honem zamluvit, že začali vymýšlet takové pohádky. To už radši než tu o KHL, tak o Sněhurce. Nebo snad o Mrazíkovi?