VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Komárek: Osud letního kina je již zpečetěn!

Pardubice – Jako zastupitel prvního pardubického obvodu jsem si se zájmem přečetl názory některých spoluobčanů na zachování letního kina v Tyršových sadech.

31.8.2010 1
SDÍLEJ:

Pardubické letní kinoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Tato anketa mně připadá zcela mimo skutečnou realitu, jakou se prozatím osud tohoto kulturního fenoménu Pardubic ubírá.
Je rozhodnuto!

Nevím, proč se dává prostor pro názory občanů, když o osudu letního kina v Tyršových sadech je již rozhodnuto…
Jistě si čtenáři vzpomenou na dvě petice, které předcházely letošnímu zahájení činnosti letního kina. První byla petice za jeho zrušení, a to z důvodů jistě oprávněných pro obyvatele bydlících v blízkosti Tyršových sadů.

Druhá petice byla za zachování letního kina v Tyršových sadech, pro které se vyjádřilo víc jak desetinásobně větší počet dotázaných než v případě petice první. Byli to především jeho spokojení diváci. Dalo by se očekávat, že se s tak výrazně rozdílným názorem občanů bude někdo z odpovědných za rozhodování o osudu letního kina zabývat.

Proto jsem očekával, že se tuto reakci dozvím na posledním zasedání zastupitelstva Úřadu městského obvodu (ÚMO) Pardubice I, které se konalo před prázdninami.

Lákat na vize?

Zde jsem se společně s kolegy zastupiteli z úst hlavní architektky Petry Nacu dozvěděl, že v územně plánovacím procesu „revitalizace Tyršových sadů“ se s něčím, jako je letní kino, vůbec nepočítá.

Stejně tak s návratem některých původních prvků, jako byla například vodní plocha, restaurace, výstavní pavilon, které starší obyvatelé Pardubic pamatují a vzpomínají jako na prvky, které v této výjimečné lokalitě Pardubic udržely ruch i kulturní život. Tedy nová podoba Tyršových sadů bude, vážení spoluobčané, spolu s „neviditelným“ zámkem jen dalším významným počinem, jak Pardubice vzdálit od pozornosti návštěvníků, po kterých stále voláme.

Vrátit život do Tyršových sadů a obnažit zámek zarostlý náletovými dřevinami by bylo jistě lacinější a hlavně reálné, a v krátké době proveditelné řešení. Nebo bude snad lepší lákat návštěvníky na vize, jak budou Pardubice vypadat za deset a více let?

Pokud ano, potom navrhuji tento projekt budoucnosti začlenit k virtuální realitě nabízené na třídě Míru pod společným sloganem „po nové R35 do nových Pardubic“.

Jiří Komárek, zastupitel ÚMO Pardubice I a kandidát do Senátu ve volebním obvodě číslo 43 za ČSSD

31.8.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Jan Mazuch z ODS.

Starostu Poličky dostaly do sněmovny preferenční hlasy

Volby skončily, začíná sčítání hlasů. Snímky jsou z volební místnosti v Základní škole Bratranců Veverkových v Pardubicích.
AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO

ON-LINE: V Pardubickém kraji má ANO čtyři mandáty

Volební místnosti se zavřely. Začíná sčítání hlasů

Pardubický kraj - Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR skončily. Ve 14 hodin se uzavřely volební místnosti a nyní se budou sčítat odevzdané hlasy. Výsledky mají být známé ještě dnes večer. 

Pardubice v Třinci prohrály po gólu v nastavení

Pardubice – V posledních vteřinách přišli o bod. Fotbalisté Pardubic po více než měsíci prohráli, když v souboji čtvrtého týmu se třetím podlehli těsně domácímu Třinci. Východočeši své šance v utkání 12. kola FNL neproměnili, na konci utkání pak inkasovali po standardní situaci.

Kvůli tričku s mešitou bylo v Pardubicích u voleb opět rušno

Pardubický kraj – Volby v Pardubickém kraji byly poklidné. Až na xenofobní aktivisty je nikdo nenarušoval.

Odvolí všichni a zavřeme místnost dřív? To nepůjde

Pardubice - Volební komisaři navštěvovali s přenosnou urnou také domácnosti voličů, kteří si o to požádali. Jednalo se zejména o hůře pohyblivé seniory.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení