V Pardubicích začíná fungovat inteligentní parkovací systém. Místo parkovací karty si za sklo svých vozů Pardubáci od května dají čip. Na první pohled se může zdát, že nejde o velkou změnu. Magistrát má ale velké ambice. Propojení elektronických čipů a senzorů, kterých je v centru Pardubic přes tři tisíce, má zajistit lepší systém parkování. Mnohým řidičům se to zdá jako utopie.

Nový systém, který město hodlá navíc propojit s mobilní aplikací, by opravdu mohl řidičům pomoci. Přes zjevný problém, který Pardubice s parkováním mají, se město snaží řidičům usnadnit život. Od chytrých automatů, kam lidé už nemusejí házet své poslední drobné, přes informační tabule, které řidičům napoví, kde se nachází volná parkovací stání, až po moderní integrovaný dopravní systém, který dokáže řídit celou městskou dopravu.

Zda inteligentní systém parkování nahradí řidičům kroužení po parkovištích a zoufalé hledání volného místa, jisté není. Jisté, ale je, že se Pardubice chtějí posunout do moderní elektronické éry. Což je rozhodně krok vpřed.