Neodradilo je ani zpoždění, kvůli němuž letadlo přistávalo až před půlnocí, a i přes karanténu vyrazily, aby si mohly stoupnout mezi ostatní (pro pilota určitě podstatné) čumily a spolu s celým davem mohly obdivovat neobvyklý letoun.

To že je zdraví přednější před zvědavostí a potřebou vidět velké letadlo, jim na místo samozřejmě přijeli vysvětlit strážníci.

O den později si koronavirus v Česku vyžádal první oběť. Jednalo se o 95letého muže, který měl více zdravotních problémů a svůj boj s koronavirem tak prohrál. Česko překročilo tento smutný milník a snad každý Čech se v neděli večer pozastavil, aby pomyslel na své blízké a na to, zda jsou v bezpečí.

Snad si především ti čumilové, kteří si nemohli nechat ujít přistání letadla, a jim podobní, pro něž je karanténa jen hrou, konečně uvědomili, že situace je vážná. Snad se rozhlédli kolem sebe a spočítali si, kolik starých nebo nemocných lidí ve svém okolí mají. Snad pomysleli na své rodiče a prarodiče, protože právě oni jsou těmi, kdo na nerozvážné chování svých blízkých pravděpodobně doplatí.

Právě pro ně bude boj s koronavirem jedním z nejtěžších.