Pardubákům se po dlouhých osmi měsících otevřel podchod pro pěší. Myší díra, jak ho všichni znají, prošla rekonstrukcí. Kvůli kompletní proměně muselo město hojně frekventovaný podchod uzavřít.

Během této doby dělníci podchod zbourali, vybetonovali nové vany a strop a vše zaizolovali. Také vybudovali rampu, která od podzimu umožní bezbariérový průchod pod železniční tratí. Město si slibovalo, že se pochod zvelebí a odstraní se nevábná zákoutí. Při zdlouhavém obcházení zavřeného pochodu lidé přemýšleli, jak asi bude nový podchod vypadat. Zmizí graffiti a temná zákoutí? O osm měsíců později přišla odpověď.

Podchod se otevřel, ale očekávání obyvatel Pardubic nesplnil. Při běžném projití si změn rozhodně nevšimnete. Kompletní rekonstrukce, kterou město slibovalo, nepřinesla nic moc nového. Chodce stále vítají graffiti a světel také moc nepřibylo. Nové jsou maximálně stopy po stavbařích, kteří očividně zapomněli na pár detailů.

Nově tak můžete zakopnout o chybějící kanálek nebo se vyděsit hadic trčících ze zdi. Možná byla očekávaní příliš vysoká. Stavební firma možná hleděla více na technické detaily než na estetiku podchodu. Podchod tak zůstává stále oblíbenou, avšak nehezkou zkratkou pro chodce.