V Česku se po více než roční pauze vrací mezi lidi kultura. Díky rozvolnění opatření a zrušení nutnosti prokazovat se covid pasem si mohou lidé dopřát akce, které teď dlouho nebyly pro všechny. Ať už je to divadlo, koncerty, nebo například masopusty, které mají v této době sezonu.

Na sobotním masopustu v Sezemicích se sešlo přes stovku lidí. Sálala z nich dobrá nálada a příjemný pocit z toho, že se sešli. Loni se přitom kvůli covidu masopust nekonal. Na účastnících bylo vidět, že už se potřebovali sejít a oslavit společně blížící se jaro. Úsměvy na tváři měli i všichni kolemjdoucí a sobotní dopoledne se touto akcí velmi rozzářilo.

Podobné nadšení bylo znát i na pátečním představení v amatérském divadle Jesličky, kde si po dlouhé covidové pauze zahráli už asi pětkrát odkládanou premiéru Nebe nad Berlínem. Hlediště bylo téměř plné a herci i diváci měli velkou radost, že se konečně mohli sejít u divadla.

A podobná radost je vidět na mnoha akcích napříč republikou. Rozvolnění přišla v pravý čas. V době, kdy se příroda po zimě obnovuje a začíná růst, se obnovuje a začíná růst i kulturní svět. Určitě je potřeba být i nadále obezřetní a dodržovat základní covidová opatření, ale je také potřeba začít opět žít. Protože spokojení a veselí lidé jsou také zdravější.