Člověk už neví, jestli se tomu má smát, nebo brečet. Měl jsem se lépe učit a místo novinářem se stát zlodějem z povolání. Zákony by pro mě neplatily, dělal bych si co bych chtěl a nikdo by mi ani vlásek zkřivit nemohl. Co mě k této představě vede?

Gang zlodějů aut, který minulý týden řádil na Pardubicku, a jehož činnost ukončila až po divoké automobilové honičce Městská policie Lázně Bohdaneč, se o své živobytí bát nemusí. Jejich zadrženého kumpána státní zástupce pustil na svobodu.

„Zadržený muž byl obviněn ze slovního útoku na veřejného činitele a propuštěn na svobodu,“ potvrdila našemu Deníku stěží uvěřitelnou zprávu Jana Šrajbrová, tisková mluvčí pardubické policie.
Třiatřicetiletý zloděj tak byl ze zadržovací policejní vazby propuštěn na svobodu s tím, že vyšetřování bude pokračovat.

Obětavý zákrok bohdanečských strážníků, kteří gang s nasazením vlastního zdraví pronásledovali a jeden ze strážníků při něm málem přišel o život pod koly vozu, kterým do něj tento propuštěný grázl najel, tak vyšel téměř vniveč!

Pro srovnání uvádíme jiný kriminální případ z Mostecka

„Zloděj si v autobusu MHD číslo 30 vyhlédl nezletilého chlapce, který seděl v zadní části vozu a zrovna psal na svém telefonu esemesku. Lapka k němu přistoupil a požadoval, aby mu dal mobil. S chlapcem se začal o přístroj přetahovat, až se ho zmocnil,“ popsala událost tisková mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková. Pro zloděje si během chvíle přijeli policisté, kteří ho zadrželi a podali návrh na uvalení vazby. Soud jim vyhověl a devětadvacetiletý Mostečan, který se již v minulosti dopustil násilné trestné činnosti, skončil ve věznici.

K neuvěření..

Je to jako hádanka - najděte rozdíl. V obou případech se jedná o přibližně stejně staré pachatele. Jeden z nich se pokusil okrást dítě o telefon v hodnotě několika stovek, ten druhý kradl v organizované skupině automobily v hodnotě několika set tisíc, mařil policejní pronásledování a nakonec se pokusil přejet strážníka městské policie. Oba zločinci mají za sebou násilnou trestnou činnost a oba byli policií zadrženi. Zloděj, který na Mostecku zkusil ukrást mobilní telefon skončil ve vazební věznici. Kde skončil třiatřicetiletý zloděj aut teď už můžeme díky "kvalitní" práci orgánů činných v trestním řízení jenom hádat..

Nezbývá než doufat, že až ho zase někdy budou policisté chytat, žádného z nich autem nezkusí zabít tak, jak to zkoušel v Bohdanči.

Možná se ptám hloupě, ale jsem jediný, komu to nepřipadá v pořádku?