Mezi první uchazeče o tuto dotaci by mělo být zahloubení dopravy na náměstí Republiky a modernizace Letního stadionu.

Nemůžeme si říkat město sportu

Byl jsem si tento chátrající objekt prohlédnout a bylo mi asi jako každému, kdo má rád fotbal, smutno. Nemůžeme o sobě říkat město sportu, je-li nejrozšířenější hra na světě na periferii zájmu radnice.

Ze všech lokalit, které byly v tisku uváděny jako možné pro výstavbu nového stadionu, je stávající Letní stadion tím nejlepším a nejlevnějším řešením.
Toto sportoviště tam stojí již osmdesát let, je to tradice a nepůsobí v sousedství zámku nijak rušivě. Část peněz bych dal na demolici malé tribuny.

Celé hřiště by se mohlo posunout k hlavní tribuně a do stávajícího uvolněného prostoru postavit novou, alespoň pro pět tisíc diváků.

Za ní by vznikl dostatečný prostor pro parkoviště. Potom, podle návštěvnosti a finančních možností, lze rozšířit starou hlavní tribunu nebo postavit tribuny za brankami. Hovořil jsem o této variantě s mnoha fotbalovými příznivci a panovala naprostá shoda.

Chci věřit, že se v dohledné době nového fotbalového stánku dočkáme, už proto, že paní primátorka je mnohem vstřícnější než všichni její předchůdci.

M. Zavoral