Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

"Nežijeme snad už v době inkvizice," doufá primátorka

Pardubice - Závěry kontrolního výboru jsem nechala prošetřit. Byť pochybil, říká Štěpánka Fraňková

10.9.2014 10
SDÍLEJ:

Štěpánka Fraňková, primátorka PardubicFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

„Tak mám dojem, že do Pardubic přichází doba falešných proroků a samozvaných soudců, že se vrací doba, kdy účel světí prostředky," nechala se slyšet pardubická primátorka Štěpánka Fraňková ze Sdružení pro Pardubice v narážce na dění kolem zprávy kontrolního výboru Zastupitelstva města Pardubic týkající se územní studie Dražkovice.

„Kontrolní výbor na základě prostudování podkladů dospěl k závěru, že při pořizování studie Dražkovice došlo k nehospodárnému nakládání s veřejnými prostředky a zprávu s tímto závěrem předložil mimořádnému zastupitelstvu. Já, byť jsem kontrolní výbor upozornila, že jím zpracovaná zpráva není v souladu se zákonem, jsem vzala jeho závěry natolik vážně, že jsem okolnosti zpracování územní studie Dražkovice nechala okamžitě prošetřit interními auditory," prohlásila pardubická primátorka.

Pochybení ze strany kontrolního výboru

„Pochybení kontrolního výboru nelze považovat za zanedbatelné. Při šetření totiž, v rozporu se zákonem, nepožádal o vyjádření toho, kdo o problému nejvíce ví, tedy úředníka – v tomto případě hlavního architekta, případně náměstka, do jehož gesce tato činnost spadá. A zpráva výboru přece není jedinou a nezpochybnitelnou pravdou, ale podkladem pro rozhodování zastupitelů. Jak by mohli hlasovat pro jakékoli usnesení, bez znalosti všech faktů? V tom je zpráva kontrolního výboru v rozporu se zákonem o obcích, o němž jsem hovořila, když jsem kontrolní výbor vyzývala k odstranění nedostatků před tím, než zprávu znovu předloží zastupitelstvu," nechala se slyšet Štěpánka Fraňková.

„Podle zákona o obcích má zpráva mimo jiné obsahovat návrhy směřující k odstranění zjištěných nedostatků a být podepsána členem výboru a zaměstnancem, jehož činnosti se kontrola týkala. Podle zákona výbor k zápisu ve fázi předložení do zastupitelstva připojí vyjádření orgánu, popřípadě zaměstnanců, jejichž činnosti se kontrola týkala. To, že zaměstnanci a gesční náměstek, jichž se kontrola týkala, nedostali, v rozporu se zákonem, vůbec možnost se k této zprávě vyjádřit, je více než znepokojující," poznamenala pardubická primátorka.

Na sto stran textu měli jen tři týdny

„Překvapilo mě i to, že dva členové kontrolního výboru měli na zpracování této zprávy zhruba čtyři měsíce, ale ostatním členům výboru dali na prostudování materiálu čítajícího téměř sto stran textu tři dny. Doufám, že do příštího jednání zastupitelstva kontrolní výbor svá pochybení napraví a zpráva, jež bude předložena zastupitelům, bude již plně v souladu se zákonem," řekla Štěpánka Fraňková.

„A co mě irituje asi nejvíce? Jak se zdá, tak nikomu nevadí, že postup kontrolní ho výboru je v rozporu s elementární lidskou slušností. Už dávno přece nežijeme v době inkvizice, kdy stačilo ukázat prstem a říci vinen," uzavřela primátorka Pardubic.

Autor: Redakce

10.9.2014 VSTUP DO DISKUSE 10
SDÍLEJ:
Z utkání hokejové extraligy Pardubice – Zlín (4:3 po prodloužení).
14

Treille trefil v prodloužení dva body pro Dynamo

Úderem páteční druhé hodiny odpoledne se otevřely volební místnosti pro volby do Poslanecké sněmovny.
5

Ve volebních místnostech v Pardubicích bylo v pátek odpoledne plno

V Pardubické nemocnici chtěla volit asi třicítka pacientů

Pardubice - Lidé, kteří jsou v den voleb hospitalizovaní v Pardubické nemocnici, o svou šanci nepřišli. Mohli totiž volit do přenosné urny. Zájem o volby projevilo zhruba třicet pacientů z jedenácti oddělení. Zástupci volební komise z okrsku Pardubičky přišli s přenosnou urnou dnes (pátek), ale mezi lůžka se vypraví i zítra, aby umožnili zájemcům vhodit do urny obálku s hlasem.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se otevřely. V Pardubicích došlo k incidentu kvůli agitaci

Pardubický kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede. 

Hlasovat lze i pro zesnulého náčelníka krkonošské horské služby

Královéhradecko - Adolfu Klepšovi mohou voliči posílat preferenční hlasy. Nepropadnou. Podle krajského úřadu připadnou straně, za kterou Klepš kandidoval. Přesto je to podle úředníků neobvyklá situace a poslané hlasy lze vnímat pietně či symbolicky.

Policejní lovci lebek měli před volbami žně

Pardubický kraj - Za jedenáct dní policisté pořádně doplnili stavy věznic o šest hledaných.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení