Jednatel chaloupky Luďek Šorm tvrdí, že obec schválila nový územní plán, kde jsou pozemky okolo objektu postaveny mimo podnikání.Obec se proti tomuto nařčení brání.

V průvodním slově jednoho z dopisů rozeslaném médiím Luděk Šorm prohlásil, že starostka Rábů Zdeňka Morchová je spojena dohodou s „úřední Obludou". Za tento výrok, který některá média zveřejnila, se starostce omlouvá a připojuje vysvětlení:

„V neformální části korespondence s novináři, jež neměla být zveřejněna, jsme odlehčeně zmínili Vaši dohodu „s úřední Obludou", přičemž správně mělo být „s dotčenými orgány. S Obludou úřední jste se dohodnout nemohla, protože je to nadpřirozená bytost obrovských rozměrů, proti níž si občan obce připadá bezmocný. Připomíná velikou chobotnici, visící nad městem, která v každém chapadle drží razítko, například dotčeného orgánu. Má neomezenou moc, pokud její chapadla konají ve shodě a poskytují si alibi. Když například spolu s budoucím odvolacím orgánem dohodne požadovaný výsledek probíhajícího správního řízení v pochybnostech (jež by mělo být založeno na důkazech) nebo když za účasti dozorového orgánu účelově rozhodne, že nějaká závazná část třináct let staré obecně závazné vyhlášky o územním plánu je jaksi nezávazná, neplatná či chybná, ačkoli takovou pravomoc má pouze soud…"

Dál už se jednatel Perníkové chaloupky nechce ke změně územního plánu vyjadřovat. „Výsledek dohody je v rozporu s lesním zákonem. Počkáme ale na rozhodnutí soudu," říká Luděk Šorm.