Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Odměna za letní paralympiádu: dva chlebíčky a kniha...

Pardubice – V souvislosti s vášnivou diskuzí ohledně rozdělení pětimilionové dotace pardubickým sportovním klubům se nabízí otázka, zda se městské peníze rozdělují podle známostí na radnici nebo v příslušné komisi a nebo podle sportovních výsledků, ať už v olympijských nebo neolympijských sportech.

20.9.2010 2
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Nejúspěšnější oddíl

Oddíl tělesně postižených atletů Hvězdy SKP Pardubice je jednoznačně nejúspěšnějším oddílem v této specializaci v celé České republice.

Přesto musí o své místo na Slunci stále bojovat, někdy dokonce žebrat!

S nástupem nového vedení na pardubické radnici na začátku tohoto volebního období se zdálo, že se sportovcům s handicapem blýská na lepší časy. Velký zájem o podporu handicapovaných projevila na první schůzce náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková, která se o výsledky sportovců, jejich podmínky k přípravě a další možnosti živě zajímala.

Také bylo proč, vždyť tělesně postižení sportovci z Hvězdy vozí medaile z paralympijských her, světových i evropských šampionátů a překonávají světové rekordy.

První schůzka vyzněla pro atlety na vozíku více než pozitivně. Vypadalo to, že se podmínky pro náš sport výrazně zlepší. Od této schůzky ale uplynuly téměř čtyři roky a nestalo se nic. Od slov k činům už nedošlo.

S podobně dychtivým očekáváním se náš oddíl upínal i k rozhodnutí o podaných žádostech na svoji činnost od města Pardubice. Každý rok byla dotace nižší a nižší.

Návrh 26 tisíc korun na činnost celého téměř padesátičlenného oddílu s desítkou českých reprezentantů pro rok 2010 je doslova k pláči!
Sportovní komise ani město tedy vůbec nevzalo skvělé výsledky a potřeby při celoroční péči o tělesně postižené sportovce na vědomí.

Ani čtyři bronzové medaile z XIII. Letních paralympijských her v Pekingu 2008 neobměkčily odpovědné funkcionáře, a tak co pražští účastníci paralympiády dostali každý odměnu 50 tisíc jen za účast, České Budějovice předaly svým paralympionikům každému 30 tisíc (a stejně tak i olomoučtí), pardubičtí paralympionici dostali dva chlebíčky a knihu…

Úspěšné výpravě tělesně postižených sportovců na mezinárodním Mistrovství České republiky v atletice tělesně postižených, odkud si pardubická skupina deseti atletů přivezla dvanáct medailí (2 zlaté, 6 stříbrných a 4 bronzové), ale také dva nové české rekordy, dva překonané „A“ limity na nadcházející mistrovství světa v atletice handicapovaných a čtyři „B“ limity, byla s končícím volebním obdobím pana primátora Demla avizována pozvánka na radnici na srpen letošního roku, ale nakonec k ní nedošlo.

I to ukazuje, jak město Pardubice přistupuje ke sportu tělesně postižených. Další ukázkou přístupu některých funkcionářů je již výše uvedené rozdělení mimořádné částky pěti milionů korun mezi vybrané subjekty, které v Pardubicích patří k těm úspěšnější – od hokeje 2,4 milionů, basketbalu 1,1 milionů, hokejbalu 600 tisíc až po ty méně podporované v částkách okolo 25 tisíc korun.

Tělesně postižení sportovci, ač propagují a reprezentují město Pardubice doma i v zahraničí, nemají navrženou ani jednu korunu!
Myslíme si, že všechny tyto výše uvedené záležitosti jsou jen další ukázkou nezájmu a také snad už diskriminace sportu handicapovaných v rámci města Pardubic.

Naše svěřence čeká další zimní příprava na Městském atletickém stadionu na Dukle na blátě, v mrazu a ve sněhu, a to se čtyři naši nejlepší reprezentanti mají v lednu zúčastnit Mistrovství světa handicapovaných sportovců na Novém Zélandu.

Eva Hrdinová, předsedkyně oddílu TPS Hvězda SKP Pardubice

20.9.2010 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Prvňáčci ze Základní školy Dříteč s ředitelkou školy paní Světlanou Vackovou.

Naši prvňáci ze Základní školy Dříteč

Při nehodě v Ostřetíně museli hasiči likvidovat na 700 litrů nafty, která přes kanalizaci unikala do potoka.
5

Hasiči po nehodě chytali stovky litrů nafty

On-line skončil: poslanec Kolovratník odpovídal čtenářům

Pardubice - Poslanec a lídr krajské kandidátky hnutí ANO pro volby do Poslanecké  sněmovny Parlamentu ČR Martin Kolovratník dnes od 10 hodin odpovídal čtenářům Deníku v předvolebním on-line rozhovoru.

Lidé se budou moci setkat s předními českými youtubery

Pardubice – Show plná rozhovorů, výzev, dotazů a hudby předních českých youtuberů. To je Youtuberská show založená na interakci mezi vystupujícími a diváky.

Poušť, prapodivná zvířata a nemyté ženy v Holicích

Holice – Fotograficko-filmovou projekci Záhadná Namibie mohou zájemci zhlédnout ve středu od 18 hodin v holickém kulturním domě.

Pardubice berou podvodníci útokem

Pardubice – Podvodníkům se daří unikat. Ale jen někdy. V Pardubicích jsou přesto viděni každý druhý den.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení