Trendem v minulých letech bylo, že ve městech zeleň často ustupovala domům, autům a parkovištím. V Pardubicích si ale řekli, že nechtějí být betonová džungle a v centru města vznikne nový park. Tomu navíc musí uvolnit místo několik parkovacích stání. Parčík radní vyjednali s developerem, který uprostřed města buduje moderní bytový komplex.

Radnice se tak nejspíše poučila z minulých let, kdy se zdálo, že ve městě pro zeleň není místo. Pardubice asi už nechtějí promrhat příležitost ukázat, že jsou moderním městem a chtějí být kvalitním místem pro život.

Projekt Smilovka nabídne přes sto bytů. Dokončení první části je naplánované na prosinec 2023. Město se navíc dohodlo s firmou na vybudování parku.
VIZUALIZACE: Smilovka nabídne stovku bytů, nový park i pěší zkratku do centra

Tentokrát se jedná o místo, které už několikrát úplně změnilo svoji podobu a Pardubáci ho dobře znají. Významná regionální tiskárna, ruina, černá skládka odpadků s bezdomovci i betonová suť, tak se v čase měnila dominanta ve Smilově ulici. Jediným řešením bylo srovnat objekt se zemí a začít na zelené louce. A toho se architekti drží. Mezi bytovými domy vytvoří zbrusu nový park.

Nejen, že si teď Pardubáci zkrátí cestu mezi hlavními tepnami ve městě, navíc se projdou zelení. Lidé se naučili kompenzovat si výlety do přírody, procházkou v městském parku. Z pohledu obyvatele města určitě skvělý nápad a směr, kterým by se město mělo dál řídit. Zůstaňme u trendu, kdy je pro nás víc zelené centrum města než betonová džungle.