Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podle Kňavy jde prý Petráň až za hranici vkusu

Pardubice - Radní města Pardubic a starosta pátého městského obvodu Jaroslav Kňava hovoří ve svém dopise o problémové „černé stavbě“

25.10.2009
SDÍLEJ:

Černá stavba logistického centra v SemtíněFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

O výstavbě logistického centra Zelená louka, kterou realizuje firma D+D, toho bylo napsáno docela již dost. Názorů desítky, ale nikdo se prozatím nepodíval na samotné meritum věci. Tou je osvětlení kompetencí státní správy a samosprávy města Pardubice.
To, že státní správa v této věci koná dle zákona a že zahájení takto významné stavby nebylo košer, je nasnadě.

Státní správa použila skoro všechny možnosti, jak docílit nápravy špatného stavu i s možností, kterou opět dává zákon – dodatečného povolení stavby. Vzhledem k tomu, že ke stavbě jak samotného logistického centra, tak i zmiňované výhybny je třeba úkonu samosprávy, a to ve smyslu nájmu, nebo výpůjčky pozemku, se několikráte touto situací zaobírala Rada města Pardubic, včetně Zastupitelstva města Pardubic. Proto bylo i rozhodnuto, že nájem pozemku bude schválen, až zhotovitel předloží poslední dokument potřebný k dodatečnému povolení stavby. Toto bylo rozhodnutí ZmP, a proto nechápu vyjádření kolegy zastupitele Mirka Petráně, které nedávno prezentoval i v Pardubickém deníku.

„Je to nehorázné rozhodnutí, které nemá nic společného s etikou. Naši tři radní návrh nepodpořili, ale ODS je přehlasovala. Je výsměch, jak se radnice k této zákony porušující firmě chová,“ řekl šéf Sdružení pro Pardubice a zastupitel Miroslav Petráň. A také – je to morální veletoč členů ODS.

Pan Petráň si asi neuvědomuje, že Rada města Pardubic jedná přesně ve smyslu vůle a usnesení zastupitelstva, neboť výpůjčka pozemku pod výhybnou je jednou z povinností firmy, aby se vůbec dále mohlo pokračovat ve smyslu získání dodatečného povolení ke stavbě.
Petráňovo hrubé a urážlivé vyjádření vůči mým kolegům radním, kteří, tak jako já, se snaží tuto velmi ožehavou věc zdárně vyřešit, jde až za hranici vkusu a uzavřených koaličních dohod. Je to o to smutnější, že během volebního období, kdy se na řízení města podílí jak ODS, tak Sdružení pro Pardubice, začíná pan Petráň tuto koalici bourat a veřejně deklaruje (ex post) hlasování členů Rady města. Pochopil bych to, pokud by se veřejně členové Sdružení pro Pardubice předem od celé záležitosti distancovali, takto mi to připadá minimálně nefér a považuji jeho vyjádření za cíleně účelové. Je i možné, že si připravuje půdu pro příští komunální volby.

To, že stavba na „černo“ je vždycky špatně, už pro ty desítky či stovky poctivých žadatelů o stavební povolení, ať jsou to občané, nebo firmy, je jasné. Ale vše by se mělo zákonně vyřešit a znovu opakuji, že Zastupitelstvo města Pardubic dalo jasný signál, že logistické centrum chce a že k tomu musí být splněny tyto a tyto podmínky. Výpůjčka pozemků pod výhybnou byla jednou z nich.

Jaroslav Kňava, radní města Pardubic

25.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.
13

Příprava na teror: Pardubice testují krizové plány

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Pardubice – Co se stane v případě mimořádné události s vašimi dětmi? Při potřebě evakuace za ně přebírá odpovědnost zřizovatel školského zařízení.

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Dolní Roveň/Rosice – Vojáci pardubického 14. pluku logistické podpory zavítali mezi žáky dvou základních škol (ZŠ) – v Dolní Rovni a Rosicích u Chrudimi. Kromě ukázky zbraní a techniky nabídli i přednášky či výuku výroby improvizovaného protichemického obleku, ale převedli i první pomoc. 

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení