V Pardubickém deníku v sobotu 4. září vyšel článek nazvaný „Kde na pardubickém dostihovém závodišti mizí peníze?“, jehož autorem byl Lubor Stanislav ze Suverenity Pardubice.

Druhý muž pardubické kandidátky této strany do říjnových komunálních voleb v něm nevybíravým způsobem a značně nepravdivým způsobem útočí na Dostihový spolek a.s. Pardubice a jeho zaměstnance.

Jaký byl motiv?

Co motivovalo pana Stanislava k sepsání tohoto článku? Autor v něm tvrdí, že ho k tomu vedlo zamyšlení nad současným stavem závodiště a Dostihového spolku a.s.

Pravda však je jiná!

Je to spíše odveta (či msta) za odmítnutí jeho nedávné žádosti, kterou se snažil Dostihové závodiště v Pardubicích a tím pádem i naši společnost zatáhnout do politického boje před letošními komunálními a senátními volbami!

Pan Stanislav před několika dny osobně a následně i telefonicky žádal o možnost uspořádat na závodišti v den letošní 120. Velké pardubické České pojišťovny tiskovou konferenci Jany Bobošíkové, která je lídrem strany Suverenita. Velice slušným způsobem byl odmítnut.

Mítinkům jasné ne!

Velká pardubická České pojišťovny je dostihovým svátkem a jednou z nejvýznamnějších sportovních a společenských událostí roku v této zemi. Navštěvují ji sice nejvyšší představitelé České republiky, ovšem vždy pouze v roli čestných hostů! Nikdy nebyla, není a nebude místem politických mítinků a akcí politických stran.

Letošní Velká pardubická České pojišťovny se koná týden před komunálními a senátními volbami. Tedy v době vrcholícího předvolebního politického boje. A do něho Dostihový spolek a.s. odmítá být vtahován, jak o to v poslední době někteří usilují.

Svou žádostí se o to snažil právě i pan Stanislav. Chtěl si spolu se Suverenitou z Velké pardubické České pojišťovny udělat stranický mítink, což mu nebylo umožněno. Slušné odmítnutí nesl už na místě velmi těžce a značně arogantně. Verbálně útočil na vedení Dostihového spolku a.s. a nyní lživým způsobem pokračuje v pošpinění jména společnosti na stránkách novin.

Nebylo to poprvé, co se Suverenita v letošním roce snažila zneužít Dostihové závodiště v Pardubicích pro svůj předvolební boj. V květnu před volbami do Poslanecké sněmovny hodlala v areálu uspořádat svůj stranický mítink a setkání s Janou Bobošíkovou. Plakáty, které na tuto akci zvaly, byly umístěny na oplocení závodiště a drze jimi byly přelepeny dokonce i reklamní tabule patřící obchodním partnerům Dostihového spolku a.s. umístěné podél Pražské ulice.

Tehdy nikdo ze Suverenity neměl špetku slušnosti požádat vedení Dostihového spolku a.s. o svolení s vylepením plakátů. A především nikdo z této strany ani nepožádal o svolení uspořádat předvolební mítink na závodišti. Suverenita zřejmě pouze chtěla zneužít toho, že se ve stejném termínu na závodišti konají parkurové závody a že se zde sejde větší množství lidí.

V květnu však „zapracovala“ příroda. Kvůli nepříznivému počasí byly parkurové závody zrušeny a na liduprázdném závodišti se tudíž ani nekonal předvolební mítink Suverenity a Jany Bobošíkové.

Už květnové jednání Suverenity bylo zarážející a značně neslušné. Tehdy jsme však nad ním, i díky přírodnímu zásahu, velkoryse mávli rukou. Na opakovaný pokus poškodit naše jméno už ale musíme reagovat.

Nehorázné jednání

Jednání kandidáta Suverenity do komunálních voleb Lubora Stanislava, který se naprosto neomaleně snažil zneužít Velkou pardubickou České pojišťovny a Dostihové závodiště v Pardubicích pro předvolební boj a pro politické účely své strany, považujeme za nehorázné. Totéž platí o jeho „pomstě“ přes stránky novin, k níž sáhl po našem zamítavém stanovisku.

Je zvláštní, že si svůj zřejmě pravý motiv, který ho vedl k sepsání článku, nechal pro sebe. Proč se o něj nepodělil se čtenáři? Že by tato pravda nezapadala do jeho útoku?

Jiří Kunát, místopředseda představenstva a ředitel Dostihového spolku a.s.