Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Proč jsem pro zachování obvodů?

Pardubice - „Veřejná správa a samospráva by měly být co nejblíže občanům,“ domnívá se člen polabinské ODS Jan Mazuch

22.5.2011
SDÍLEJ:

Jan MazuchFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

V posledních dnech se stalo jedním z hlavních témat regionálních médií rušení městských obvodů či omezování jejich pravomocí. Většina lidí se vyjadřuje pro tyto změny. Hlavními argumenty jsou úspora finančních prostředků a zjednodušení činnosti některých úseků (např. stavebních úřadů).

Obvody začaly v Pardubicích vznikat zhruba před 20 lety. Jako obyvatel Polabin jsem postupně začal pociťovat velký rozdíl mezi tímto sídlištěm a Dubinou, která svůj obvod tehdy ještě neměla. V Polabinách se opravovala a budovala dětská hřiště, zateplovaly panelové domy a upravovaly veřejné prostory, zatímco na Dubině se nedělo prakticky nic. Zlom nastal až po vzniku místního obvodu Dubina. Nejinak tomu bylo na Dukle i v dalších místech.

Myslíte si, že by tyto městské části vypadaly tak, jako dnes, kdyby nebylo obvodů?

Opravdu se domníváte, že by úředníci na magistrátu, jejichž práce si jinak velice vážím, měli sílu a energii zajistit mnohamilionové dotace tak, jak se to podařilo starostům a jejich spolupracovníkům?

Obvody vznikaly v Pardubicích téměř 20 let a byla by škoda je teď unáhleně rušit nebo výrazně omezovat jejich působnost. Jistě není nic špatného na tom, abychom se zamysleli nad rozdělením kompetencí a možností ušetřit a nad tím, jak zjednodušit život občanům. Jakékoliv unáhlené změny ale mohou přinést komplikace nebo dokonce navýšení nákladů.

Jsme demokratickou společností a veřejná správa a samospráva by měly být co nejblíže občanům. Obavám se, že jejich centralizací se služba lidem nezlepší a neušetří se ani finance.

Čím blíže je totiž rozhodování lidem, tím je lepší zpětná vazba a kontrola co, kdo a za kolik udělal.

Jan Mazuch, místopředseda místního sdružení ODS Pardubice - Polabiny

22.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu

Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Dolní Roveň/Rosice – Vojáci pardubického 14. pluku logistické podpory zavítali mezi žáky dvou základních škol (ZŠ) – v Dolní Rovni a Rosicích u Chrudimi. Kromě ukázky zbraní a techniky nabídli i přednášky či výuku výroby improvizovaného protichemického obleku, ale převedli i první pomoc. 

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Komedie o manželských vztazích zavede diváky Z postele do postele

Pardubice – Východočeské divadlo v Pardubicích zařazuje do svého repertoáru komedii anglického dramatika Alana Ayckbourna s názvem Z postele do postele. Premiéry se uskuteční o nadcházejícím víkendu vždy od 19 hodin v Městském divadle.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení