Bomba vybuchla na nečekaném místě. V Pardubicích, které ještě vibrují po bujarých oslavách titulu. Zničehonic odchází velký šéf – generální manažer Zbyněk Kusý. Fanoušci ťukají do klávesnic příspěvky.

Nejčastější slovo? Šok! Někteří  nad milovaným klubem lámou hůl.

Zase tak zle nebude. Jak píše jeden diskutér: pánové neumřel dalajlama, střídá se jen GM…
Každopádně Pardubice odchodem Kusého ztratí postavení žraloka v extraligovém moři. Tvrdit něco jiného, by smrdělo alibismem.
Klub ze svých služeb propouští člověka, který měl obrovský vliv v českém hokejovém byznysu, v minulosti koketoval s nabídkou z NHL, rok co rok dovedl sehnat báječné hráče a zařídit divákům prvotřídní zábavu. Jakmile v 90. letech vstoupil do užšího vedení, Pardubice pozvedl z bahna, vybudoval z nich renomovaný klub evropské úrovně. Za posledních sedm let jím sestavený tým třikrát vyhrál titul a dvakrát bral medaili. Kusý byl prostě zárukou kvality.

Na uvolněné místo přichází jeho žák – Ondřej Šebek.
Neberu názory, že se zachoval podle. Vůbec ne. Jednoduše kývl na životní nabídku, rozhodl se logicky a po šanci s gustem chňapl.
Ale že bych chtěl být v jeho pozici… Díky, všechno nemusím.

Šebek je velmi inteligentní muž. Moc dobře si uvědomuje, že už teď  ho ze všech stran svírá nepředstavitelný tlak. Nedostane sto dní hájení. Musí jet na maximální výkon od začátku, protože selhání se odpouštět nebude.
Při sebemenším neúspěchu mu veřejnost bude předhazovat práci velkého učitele.
Jsem přesvědčený o tom, že nový GM dá pardubické hokejové firmě  nové inspirace, impulsy, ekonomika se bude pohybovat pouze v černých číslech.

Jenže Šebkovu image bude tvořit těch dvacet kluků dole na ledě, potažmo jejich výsledky. Pokud nepřijdou, bude se na Zbyňka Kusého brzo vzpomínat. Nahlas a emotivně. On sám v rozhovoru pro Deník tvrdí, že si na něj za půlroku nikdo nevzpomene. No, jsem na to moc zvědavý. Každopádně, hodně štěstí, Ondřeji Šebku!