Radost z postupu pardubických hokejistů do finále kazí jediné – přemrštěné ceny vstupenek. Pominu-li „áčkové“ nebo-li nejlepší sezení, které na utkání s Kometou vyjde na 550 korun (což je také pěkná darda), tak už ale nemohu nezmínit ceny lístků na stání. Tři sta korun?! To jako fakt?! Klubová generalito, nepřehnali jste to?

Myslím si, že je to nefér hlavně vůči všem stojícím fanouškům, kteří se v kotli po celou sezonu starají o atmosféru. Jim je jedno, jestli tady hrají Vary, Boleslav nebo Sparta a jestli se hraje první, patnácté nebo padesáté kolo základní části či třeba už play-off. Prostě přijdou a fandí. Jsou to z velké části hlavně mladí lidé, školáci a studenti, kdo neúnavně celý rok do kotle chodí povzbuzovat. I pro ně je cena lístku na finále moc pěkná odměna za jejich věrnost…

Tomuto „marketingovému tahu“ se divím i z toho důvodu, že už jednou tady obdobný pokus o předražené vstupné byl. A shodou okolností to bylo také s Kometou. Svítkovský zápas pod širým nebem hlavně kvůli drahému vstupnému tehdy o mnoho tisíc lidí nevyprodal tribuny a Pardubice tím tak vyšly z této prestižní události poraženy. Přestože jsme se tenkrát všichni tvářili nadšeně, tak ruku na srdce,  sedmnáct tisíc lidí bylo na hokejové město sakra málo!