Místu se vzhledem ke koncentraci těchto podniků přezdívá „pardubická Stodolní“ a situaci tady neuklidnil ani zákaz nonstop provozu. Nově tak majitelé budou muset své podniky zavřít během páteční a sobotní noci ve tři hodiny ráno, znovu otevřít mohou až v deset hodin dopoledne.

Obyvatelé okolních domů si jistě oddechnou, na rušení nočního klidu si stěžují dlouhodobě. Z tohoto pohledu lze rozhodnutí zastupitelů chápat. Problém je, že taková vyhláška je dost nesystematická a výrazně křiví podnikatelské prostředí v krajském městě.

Hudební bary se obvykle začínají plnit těsně před půlnocí, když zavřou klasické hospody. Na to, aby si takové kluby vydělaly na svůj provoz, mají tak velmi omezený čas. Když tedy v jedné ulici vyhláška stanoví zavírací dobu a o pár desítek metrů dál mohou podniky v klidu fungovat o dvě hodiny déle, je to nespravedlivé řešení. Navíc problémem obvykle nebývá hluk ze samotných klubů, rušení nočního klidu se většinou dopouští lidé, kteří se přesunují mezi kluby nebo jen tak postávají před barem.

Hluk podnapilých hostů zábavních podniků ale neřeší jen v Pardubicích. Na Praze 1 teď také uvažují, že by omezili otevírací dobu. Že by takovou vyhlášku vyšší instance zrušila, se asi radnice obávat nemusí, v roce 2010 Ústavní soud rozhodl, že města mají možnost regulovat provozní dobu pohostinských zařízení, aby zajistila právo lidí na pokojné bydlení a spánek. Jen by taková vyhláška měla měřit všem stejným metrem…