Velmi nerad píši do novin, ale článek pana Jacka Morávka ze čtvrtečního vydání Deníku mne k tomu nutí. Nebudu hodnotit jeho práci v zastupitelstvu, ale obdivuji jeho suverenitu, s jakou hodnotí ODS její kroky a závěry. Když si myslí, že výroky pana Topolánka do novin byly důvodem jeho odvolání, tak asi předtím nikdy nečetl noviny a nesledoval mediální výstupy.

Hlavním důvodem, proč na tento článek reaguji, je jeho hodnocení mé osoby na základě mediálních výstupů posledních dnů.
On nikde nebyl, a přesto suverénně popisuje, jak to bylo. Hodnotí i mou práci v senátním klubu. Mimochodem, tu mohou hodnotit jen jeho členové a vedení strany. Jistě by se divil, že toto hodnocení je velmi pozitivní.

Jak to tehdy bylo?

Jsem přesvědčen, že jeho článek mu někdo diktoval. Co se týče pozemků pro AFI Palác, tak mi přikládá velikou moc.

O všech prodejích rozhoduje zastupitelstvo na základě odborných komisí a odboru magistrátu, v tomto případě pozemkové, architektů, finanční atd. Ani v jedné z těchto komisí a odborů Stříteský nebyl a ani nikde nic nedoporučoval.

Proces prodeje trval dva roky a vůbec by mu už nemělo ujít, že o prodeji rozhodovali i zástupci klubu ČSSD a KSČM včetně ODS napříč politickým spektrem, nikoliv Stříteský. Tato pomluva se v Pardubicích dost šíří a já hodlám svolat tiskovou konferenci jenom k tomuto problému a doložit všechna stanoviska a doporučení i hlasování. Bude to tak nejlépe, když budeme vědět a připomeneme si, jak to vlastně tenkrát bylo.

Co se týče postu předsedy regionální rady, pan Morávek vůbec neví, o čem mluví. Jedná se o moc a moc práce.

Šéfem jen dočasně

Před lety jsem se všemi podobnými funkcemi skončil a o ně neusiloval. Nyní jsem nabídl pomoc a to pan Morávek neví, že pouze jen na přechodnou dobu, než připravíme lídra pro krajské volby.

Článek pana Morávka považuji za politickou objednávku, možná bohužel od někoho z našich řad.

Jsem připraven polemice o čemkoliv, ale to vše za předpokladu, že se budeme držet pravdivých informací.

Jiří Stříteský, senátor za ODS