Již tento nadpis je ale zavádějící. Projekt revitalizace Tyršových sadů byl opravdu schválen v době pana primátora Demla (2008), ale nebylo to poprvé (2002).
Autor Jan Matějek se kriticky podivuje nad opožděnou reakcí ekologů. Pane Matějku, Vy jako člen komise životního prostředí, nedávejte slovo ekolog do uvozovek.

Ekologie je nejtěžší a nejvýznamnější přírodovědná disciplina. Naopak pojem dendrolog, který v článku používáte při popisu přímého šetření v Tyršových sadech (2. 2. 2011), je velmi úzká specializace. Domníváme se, že na této pochůzce nebyl dendrolog ani jeden.

Nyní k naší opožděné reakci. Rozhodnutí o povolení ke kácení a návrh nových výsadeb jsme získali až 2. 2. 2011.
Podpisovou akci jsme zahájili v následujícím týdnu. Petici, která je žádostí o posouzení nezávislým odborníkem, podepsala tisícovka Pardubáků. Všem velice děkujeme. Tento požadavek je snad splněn – magistrát s námi ale nekomunikuje.

Informovanost občanů o připravované revitalizaci je nedostatečná. Zpětně jsem prošla v Krajské knihovně všechny dostupné tiskoviny. Jen pro příklad: Radniční zpravodaj nepozval na prezentaci 22. 12. 2010 občany vůbec a na 23. dubna nedošlo dodnes. Obě prezentace se zabývaly jako hlavními body stěhováním sochy rudoarmějce a úpravou před nádražím. Na Tyršovy sady mnoho času nezbylo.

Je politicky pohodlné a přitom zcela nesmyslné naznačovat, že ohrožujeme čerpání prostředků z evropských fondů. Na závěr, nejen pro autora článku, prohlašujeme, že nezkoumáme rozdíly mezi dřívějšími a současným vedením magistrátu, neposuzujeme, kdo je korektní, kdo stojí v pozadí a kdo si ohřívá svou politickou polívku. Jedná se nám pouze o krásné Tyršovy sady.

Helena Svobodová, Pardubice