Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V případě 'optimalizace' škol selhává zdravý rozum, říká zastupitel Karamazov

Pardubice – V minulých dnech jsem jako zastupitel Pardubického kraje obdržel materiál k chystanému sloučení dvou pardubických škol – Střední odborné školy (SOŠ) a Středního odborného učiliště (SOU) Pardubice a Střední průmyslové školy potravinářské (SPŠP).

16.2.2011
SDÍLEJ:

Simon KaramazovFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Po přečtení této zprávy a zejména přiložené Analýzy sloučení středních škol jsem dospěl k názoru, že záměr krajské radní Jany Pernicové a odboru školství nelze podpořit.

Jednoznačně lze říct, že po tomto spojení dojde k oborovém roztříštění Střední průmyslové školy potravinářské, která se historicky vždy jasně profilovala. Obory, které by přešly na potravinářskou školu, se stávající nabídkou vůbec nekorespondují.

Alarmující jsou však i další skutečnosti vyplývající z materiálu pro zastupitele.
Záměrem kraje je převést cca 500 žáků SOŠ a SOU Pardubice do budovy Střední školy potravinářské Pardubice. V této škole v současnosti studuje 240 žáků a po příchodu žáků ze SOŠ a SOU Pardubice by se jejich počet zvedl na 740. Kapacita školy je však podle předložených materiálů pouhých 420 žáků.

Předkládaný materiál uvádí, že v obrovském areálu SOŠ a SOU Pardubice studium dokončí žáci oboru Ekonomika a podnikání, což činí 66 osob. Celý areál je však koncipován pro 1200 studentů.

Další problém „optimalizace“ spočívá v nedořešených majetkoprávních vztazích. Zatímco SOŠ a SOU Pardubice sídlí v prostorách vlastněných krajem, je SPŠP v prostorách, které si pronajímá za úplatu od města Pardubice.

Budova SPŠP samozřejmě nedisponuje prostorami pro odborný výcvik ani pro kuchaře a číšníky, natož pro kosmetičky a kadeřnice. Bude tedy Pardubický kraj, pro zajištění kvalitního odborného výcviku, investovat nemalé finanční prostředky do budovy, která mu nepatří?

Je-li cílem odboru školství snížit úroveň tradičně kvalitní výuky poskytované na SPŠP, nutit studenty z Pardubic dojíždět za studiem některých oborů do jiných měst a zejména plýtvat penězi daňových poplatníků, pak vykročili v případě této takzvané optimalizace středních škol správným směrem.

Simeon Karamazov, zastupitel Pardubického kraje za Občanskou demokratickou stranu

16.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Vojáci 14. pluku logistické podpory vyrazili za školáky do Dolní Rovně a Rosic u Chrudimi.
11

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Komedie o manželských vztazích zavede diváky Z postele do postele

Pardubice – Východočeské divadlo v Pardubicích zařazuje do svého repertoáru komedii anglického dramatika Alana Ayckbourna s názvem Z postele do postele. Premiéry se uskuteční o nadcházejícím víkendu vždy od 19 hodin v Městském divadle.

Tendr na stavbu dálnice D35 k Vysokému Mýtu finišuje

Pardubicko - Z hlediska předvolební kampaně s křížkem po funuse, totiž v pátek v první den voleb otevře pardubické Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) obálky s nabídkami stavebních firem na stavbu prvních dvou úseků dálnice D35 z Opatovic nad Labem k Vysokému Mýtu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení