Absurdistán. To je jedním slovem shrnutí tříleté soudní tahanice o tom, jak si soudy představují ochranu práva a slušných občanů v České republice. Závěr toho všeho? Pokud ujíždíte policistům – ujíždějte. Klidně někoho zabijte, je to jedno – policista se vás nesmí ani dotknout, nesmí vás pronásledovat, nesmí po vás nic chtít – třeba ani dechovou zkoušku, protože jen to, že má podezření je podle krajského soudu v Pardubicích jen záminka ke zneužití pravomoci…

Nechce se vám ukazovat občanský průkaz na výzvu policisty? Neukazujte ho – policista se na něj chce podívat jen pro to, aby pro své potěšení zneužil svou pravomoc a když na té občance bude trvat, nadávejte mu, mlaťte ho a nezapomeňte na něj ještě podat trestní oznámení. Soud vám uvěří, i když v té chvíli budete pod parou. Nemusíte se bát – alespoň v Pardubicích u okresního i krajského soudu to vyhrajete na plné čáře. Pro obyčejné policisty – jedno jestli státní nebo městské – je to také jasná zpráva: Jdete do služby? Vykašlete se na to, že budete něco dělat. Odseďte to v autě, pro jistotu se ani nedívejte ven, nevšímejte si ničeho a nikoho. Do ničeho se nepleťte a možná nepůjdete ani sedět. Nemá to cenu, když vás nějaký drban bude chtít sestřelit, stačí, když si něco vymyslí.

Kdo si v tomhle případě může gratulovat?

V první řadě někdo, kdo tyto dva případy údajně na příkaz vyšších míst úspěšně protlačil přes státní zastupitelství až k soudu. Skvělá práce Pomáhat a chránit!

Státní zastupitelství může také jásat. Neúnavná štvanice na strážce zákona  postavená v obou souzených případech výhradně na výpovědích a domněnkách jediných svědků –  opilého a recidivisty – je krásná ukázka boje se „zločinem" a práce v zájmu občanů tohoto státu. Děkujeme.

Dále si mohou mnout ruce všichni, kteří s naší policií vydrbávají všude, kde můžou. Podle soudů si totiž již tady může každý dělat co chce a práva ostatních občanů nesmějí lumpům bránit v provozování jejich činnosti.

Rozsudek, který vykouzlil nejprve Okresní soud v Pardubicích a posléze i nadřízený soud krajský, je ukázka toho, že když potřebuje Policie České republiky zastavit příval stížností od starostů na policejní prezidium ve kterých se dokola opakuje: městská policie tady pracuje lépe a efektivněji než vaši lidé – neštítí se ničeho. Včetně plivání do vlastní tváře – té které má v České republice představovat zákon a pořádek.