Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zásah U Ľupťáka: "Bylo to třeba?" ptá se Klimpl

Pardubice - „Policejní akce vzbudila mezi lidmi zbytečný rozruch. Z chyby je třeba se poučit," uvedl pardubický zastupitel z opoziční ODS.

27.8.2015 8
SDÍLEJ:

Celá policejní síla povolaná kvůli údajným 200 demonstrantům, kterých se obávali úředníci pardubického stavebního úřadu nakonec nastoupila na pardubického zastupitele, který podle úředníků narušoval řízení.Foto: Archiv Filipa Sedláka

Média přinesla v uplynulých dnech informace o asistenci velkého počtu policistů a strážníků při kontrolní prohlídce provozovny U Ľupťáka v parku Na špici, kterou prováděl stavební úřad magistrátu města.

Asistence těchto složek při řadě úkonů orgánů státní správy není neobvyklá, zpravidla však bývá v síle jedné hlídky a ne v takovém rozsahu, kdy se na místo dostavilo sedm aut a kolem dvacítky lidí.
Je tedy nutno zkoumat, proč k asistenci bezpečnostních složek vůbec došlo a proč bylo nasazení tak početné.

Na základě vyjádření jednotlivých orgánů je zřejmé, že popud k celé akci vzešel od Úřadu městského obvodu (ÚMO) Pardubice I. na základě tvrzení jednoho z občanů, že se tam prý chystá demonstrace. Tajemnice ÚMO I. informovala o připravované údajné demonstraci proti této prohlídce s tím, že není dosud nahlášena, ale existují zvěsti, že se připravuje na stejný termín konání kontrolní prohlídky v počtu cca 200 osob.

Proč se rozjela 
monstrakce?

Vedoucí stavebního úřadu na základě této informace požádal městskou policii ze zákona o asistenci a ta následně požádala o pomoc i Policii ČR.

Je s podivem, že na základě jedné stížnosti a petice kolující na internetu dospěje ÚMO I. k tomu, že bude velká demonstrace. A rozjede se hotová monstrakce.

Nedošlo k šíření poplašné zprávy?

Byla skutečně tato demonstrace síly třeba? Nedošlo třeba k šíření poplašné zprávy? Nechyběli v tuto chvíli městští strážníci a státní policisté někde jinde? Proč se třeba letos neřešilo obdobnou asistencí strážníků několik průvodů fandů na sportovní utkání, především na hokej, byť i o nich se dalo něco načíst na internetu? Na tyto i další otázky je třeba odpovědět.

Po bitvě je každý generálem. Ale v tuto chvíli to vypadá, že nasazení bezpečnostních složek rozhodně nutné nebylo a hlavně ne v takové síle. Chyba vznikla na ÚMO I., který nedobře vyhodnotil informace. A pak už to jelo.

Akce vzbudila zbytečný rozruch

Z chyby je nutno se poučit, aby k takové situaci příště nedocházelo. Akce totiž ve veřejnosti vzbudila zbytečný rozruch.

Petr Klimpl, zastupitel Pardubic, ODS

Autor: Redakce

27.8.2015 VSTUP DO DISKUSE 8
SDÍLEJ:
Při nehodě v Ostřetíně museli hasiči likvidovat na 700 litrů nafty, která přes kanalizaci unikala do potoka.
5

Hasiči po nehodě chytali stovky litrů nafty

Poslanec Martin Kolovratník odpovídá čtenářům Deníku online.

On-line skončil: poslanec Kolovratník odpovídal čtenářům

Lidé se budou moci setkat s předními českými youtubery

Pardubice – Show plná rozhovorů, výzev, dotazů a hudby předních českých youtuberů. To je Youtuberská show založená na interakci mezi vystupujícími a diváky.

Poušť, prapodivná zvířata a nemyté ženy v Holicích

Holice – Fotograficko-filmovou projekci Záhadná Namibie mohou zájemci zhlédnout ve středu od 18 hodin v holickém kulturním domě.

Pardubice berou podvodníci útokem

Pardubice – Podvodníkům se daří unikat. Ale jen někdy. V Pardubicích jsou přesto viděni každý druhý den.

Na závodišti bude síň slávy

Pardubice – Na pardubickém závodišti vznikne Síň slávy Velké pardubické. Její součástí budou expozice artefaktů z minulosti a současnosti nejznámějšího českého dostihu a promítací prostor pro reprodukci samotných závodů, ale i pro edukativní filmy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení