V pondělí 14. září byli na zasedání zastupitelstva Městského obvodu Pardubice VI zcela neočekávaně a bez jakéhokoli jednání či oznámení odvoláni Věra Laurynová z funkce místostarostky,  Kateřina Bürgerová z pozice radní a  Jiří Chmelík z postu předsedy kontrolního výboru.

Vzhledem k tomu, že se na nás s dotazy v této záležitosti obracejí občané i zástupci médií, vydáváme následující prohlášení.

Jednostranné porušení smlouvy

Naše odvolání považujeme za jednostranné porušení koaliční smlouvy starostou Petrem Králíčkem a jeho hnutím Pardubice pro lidi, neboť proběhlo bez řádného koaličního jednání, které takové věci mělo předcházet.

Důvody našeho odvolání byly uměle vykonstruované, zkreslené a vytržené z kontextu.

Všichni zastupitelé hnutí ANO 2011 vstupovali do koalice s odhodláním pracovat společně s našimi koaličními partnery v dobré víře, že společně dokážeme dobře odvedenou prací, svými znalostmi a chutí obvod zvelebit a udělat z něj ještě lepší místo pro rodinný život.

Usilovali o větší transparentnost

V koalici jsme usilovali o větší transparentnost v rozhodování rady a zastupitelstva a o hospodárné nakládání s veřejným majetkem a svěřenými finančními prostředky, což se starostovi Petru Králíčkovi nelíbilo a použil to jako jeden z důvodů našeho odvolání.

Kategoricky odmítáme opakované obviňování zastupitelů za hnutí ANO 2011 z úniku informací uváděných starostou Králíčkem a prohlašujeme, že nikdo z nás nemá jakoukoliv spojitost s webem www.pardubice6.cz.

Ve všech případech jsme se snažili o konstruktivní diskuzi a nalezení kompromisního řešení.

Nemůžeme ale ustupovat, pokud jsou porušovány základní morální principy.

Arogantní chování starosty Králíčka

Nikdy se nesmíříme s arogantním a urážlivým chováním starosty šestého městského obvodu Králíčka a některých dalších zastupitelů.

I nadále zůstáváme zastupiteli, které si zvolila velká část občanů šestého pardubického obvodu, a budeme v zodpovědné práci v zastupitelstvu pokračovat.

Věra Laurynová, Kateřina Bürgerová, Jiří Chmelík a Miroslav Rubeš, zastupitelé Městského obvodu Pardubice VI za hnutí ANO 2011