Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Znalec: V kvalitu díla začínám mít nedůvěru

Pardubice – Měl jsem velikou radost, když odstartovala dlouho očekávaná a velmi diskutovaná rekonstrukce třídy Míru.

7.10.2014 27
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Se zájmem sleduji průběh stavebních činností. Když byly zahájeny práce na finálních úpravách budoucích pochůzkových a pojízdných ploch, začínám mít nedůvěru v konečnou kvalitu díla.

Dlažba chodníků

Dlažba chodníků je pokládána do podkladů zhutněných jen částečně a nedokonale, přerušení kladení dlažeb je prováděno bez zajištění podloží proti sesednutí, detaily ukončení dlažeb u vlastních stavebních objektů jsou provedeny více než lajdácky včetně neodborně provedených detailů. Průniky sloupů, anglických dvorečků, kanálů a uzávěrů vodovodních přípojek mohou u laiků vyvolat úsměv, u odborné veřejnosti bohužel údiv. Použití typů odvodňovacích žlabů komunikace nevhodných pro pojezd těžkých vozidel je zřejmý.

Střední pojezdný pás třídy Míru je realizován podle projektové dokumentace zpracované Ateliérem Walter.

Cituji z dopisu ateliéru ze dne 21. května, který byl doručen na magistrát: „…Tato velkoformátová dlažba není nejvhodnější pro trolejbusy, které ji neúměrně namáhají".

Vzhledem k tomu, že trolejbusy měly podle původního zadání magistrátu jezdit po třídě Míru pouze v případě havárie na Sukově třídě, je nezpochybnitelné, že tento typ zadláždění v kombinaci se zoufalou úrovní (slovo kvalita se neodvážím v souvislosti s dlážděnými plochami po᠆užít) položení bude v blízké budoucnosti předmětem nekonečných reklamací a oprav, které však nemohou odstranit zásadní nedostatek – špatně stanovené podmínky provozní náročnosti na pojezdné plochy. V tomto případě projektant i zhotovitel nebudou nést odpovědnost, protože plochy budou užívány v rozporu s projektovou dokumentací.

Je pro mne nepochopitelné, že odpovědné za tuto výstavbu nechává klidnými neodbornost, s jakou je dláždění prováděno. Je neodpovědné nechat si něco tak amatérského dodavatelem realizovat a nepřerušit tyto práce v době, kdy škody nejsou ještě tak velké.

Zjednejte nápravu!

Dovoluji si požádat vedení města, aby v součinnosti s projektantem a technickým dozorem zahájili okamžitou nápravu současného stavu, položení dlažeb realizovali v obvyklé kvalitě dlaždičských prací a dořešili problém únosnosti středního pojezdného pásu, na který projektant opakovaně upozorňuje.

Věřím, že se zlepšeným úsilím všech odpovědných se podaří pardubickou třídu Míru dokončit ve výtečné kvalitě, kterou si tento prostor zaslouží.

Zbyněk Veselý, Pardubice, soudní znalec z oboru stavebnictví

Autor: Redakce

7.10.2014 VSTUP DO DISKUSE 27
SDÍLEJ:
Místopředseda volební komise číslo 1006 v Pardubicích porušil volební zákon. Do komise zasedl v tričku propagujícím znak kandidující strany Blok proti islamizaci.
VÍME PRVNÍ / AKTUALIZOVÁNO
10

VIDEO: Člen komise agitoval ve volební místnosti za Blok proti islamizaci

Pohřešovaný Jaroslav Malimánek.

Policie pátrá po seniorovi. Nevrátil se z tancovačky

AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO

Z třináctého patra v Chrudimi vyskočil muž

Chrudim - Nešťastné úmrtí šetří v sobotu dopoledne chrudimská policie.

Jdou k volbám poprvé. Důraz kladou na ekologii, digitalizaci a vzdělání

Pardubice - V České republice je až 400 tisíc prvovoličů, kteří mohou výrazně ovlivnit výsledky právě probíhajících voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Čtyři sta tisíc to je pro srovnání čtyřikrát více hlasů, než kolik byl v parlamentních volbách v roce 2013 rozdíl mezi první a druhou stranou.

Rušení ordinací praktických lékařů ve velkém prý nehrozí

Pardubicko – V souvislosti se stávkou praktických lékařů, ke které došlo tento týden, se mluví o úplném skončení některých praxí. Zejména starší lékaři se prý nechtějí zařizovat k vydávání elektronických receptů, které mají být od ledna povinné.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. Začíná sčítání hlasů

Pardubický kraj - Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR skončily. Ve 14 hodin se uzavřely volební místnosti a nyní se budo sčítat odevzdané hlasy. Výsledky mají být známé ještě dnes večer. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení