Řidič nákladního automobilu s mechanickou rukou zřejmě nezaregistroval, že manipulační zařízení není sklopeno a vjel do podjezdu směrem do k centru města. Pochopitelně se do něj nevešel. Mechanická ruka strhla plynové potrubí, které vede nad silnicí. Řidič do podjezdu zřejmě vjel vyšší rychlostí, než je povolených padesát kilometrů, vozidlo se mu podařilo zastavit až poté, co podjel oba mosty. Manipulační zařízení "naštěstí" poškodilo jen první překážku v podobě plynového vedení. Železniční ani silniční mosty nebyly poškozeny. I tak ale neopatrný řidič zasadil dopravě ve městě těžkou ránu. Anenský podjezd byl okamžitě kvůli hrozícímu výbuchu uzavřen. A nucená uzavírka zřejmě jen tak neskončí. Prozatím se hovoří o jediném termínu - na neurčito.

Potrubí nad vozovkou dostalo podle všeho citelný zásah. Je vyrváno z betonu po obou stranách a podjezd byl do odvolání uzavřen. Jak pro automobily, tak pro chodce. "Hrozí nebezpečí, že by se zbytky konstrukce mohly zřítit a místo proto hlídají jak policisté, tak strážníci," uvedla mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Situace se kromě řidičů osobních automobilů bohužel dotkla i městské hromadné dopravy. "Linka číslo 6 má několikaminutové zpoždění, protože pro ni neexistují objízdné trasy. Problém s MHD bude i po zbytek dne a zřejmě bude pokračovat i v úterý," uvedl ředitel dopravního podniku Tomáš Pelikán.

Prohlášení Dopravního podniku města Pardubice

Z důvodů havárie v podjezdu v Anenské ulici, při které bylo poškozeno plynové potrubí, je tento podjezd do odvolání uzavřen. Dopravní podnik přijal následující opatření:

Linka 6 objíždí uzavřený úsek jako rychlík po trase S.K.Neumanna - 17.listopadu - Palackého - Hlaváčova - Karlovina a zpět. Ve směru do Ohrazenic neobsluhuje zastávku Výzkumný ústav!

Linky 25 a 98 (noční provoz) - objíždí uzavřený úsek jako rychlík po trase Krajský úřad - tř. Míru - 17. listoadu - S. K. Neumanna a zpět, ve směru do měta neobsluhuje zastávku Výzkumný ústav, v obou směrech pak neobsluhují zastávku Karla IV. - místo toho zastaví mimořádně na zastávce U Grandu.

Z důvodů delší trasy objížďky bude na uvedených linkách docházet ke zpožďování spojů!

Termín ukončení uzavírky zatím není stanoven! Dopravní podnik se cestujícím omlouvá za komplikace.