Banální nehoda, jakých policisté vidí i několik denně. Jenže pokud dojde k nehodě například v Jahnově ulici, tak všichni trnou, aby se to nestalo v okolí ostrůvku pro chodce v blízkosti tamní zastávky MHD. Jenže to se ve středu ráno právě stalo.

Důvod je jednoduchý. Ostrůvek se nachází uprostřed silnice, po které jezdí hned několik trolejbusových linek. V případě, že se auta srazí někde na jeho úrovni, vytvoří se doslova špunt.

Je to jednoduchá matematika - kvůli ostrůvku je doprava svedena ze čtyř jízdních pruhů do dvou. V případě nehody zůstává pruh jeden. Navíc trolejbusy, narozdíl od autobusů, nemohou místo nehody sami objet a nezbývá, než takzvaně "přehazovat klacky" za plného provozu, což pochopitelně přináší jen další zdržení.

Kolem místa nehody se už vytvořily kolony na obě strany. Ve směru do centra stojí řada vozidel až k potravinářské škole a stejný problém panuje i za místem nehody.

"Srazilo se zde osobní terénní vozidlo s dodávkovým automobilem, který nedobrzdil. Škodu odhadujeme předběžně na sto tisíc korun," uvedl jeden z policistů na místě. "Viníkem nehody nebyl alkohol, to na místě vyloučila dechová zkouška obou řidičů," potvrdil policista.

Řidič dodávky navíc tvrdí, že mu před nehodou selhaly brzdy, takže nehodu bude policie ještě šetřit.