Mladý, asi pětadvacetiletý muž ze zatím neznámých důvodů vylezl asi do desetimetrové výšky na jeden ze sloupů vysokého napětí. Náhodný kolemjdoucí na něj upozornil policii, která na místo vzápětí dorazila a začala s mladíkem mluvit. Na pomoc vyrazili i pardubičtí hasiči s vysokozdvižnou plošinou a hasičským psychologem. Později se k nim připojil i policejní vyjednavač.

Na žádost policie energetici odpojili elektřinu ve drátech, aby mladíka nemohl zranit proud ve chvíli, kdy by vylezl blíže k drátům. Krátkodobě tak došlo k výpadku elektřiny v části Pardubic a v přilehlé chatové kolonii.

Vyjednánání trvalo přes tři hodiny. Mladík dostal od hasičů několik cigaret, z místa se však odmítal hnout. Po takové době už hrozilo, že se na stožáru neudrží a hasiči se proto rozhodli vylézt za ním.

"Měli jsme v plánu vylézt za ním a alespoň mu dát možnost, aby se sám přivázal ke konstrukci a předešel tak případnému nechtěnému pádu," uvedl jeden ze zasahujících hasičů.

Mladík ale na množství lan a karabin zareagoval zcela jinak. "Když si všiml, že by to znamenalo spoustu uvazování a práce, rozhodl se, že zvolí cestu nejmenšího odporu a sleze sám," uvedl hasič.

Naprosto roztřeseného mladíka po krátké procházce na zemi nakonec převzali do péče lékaři a převezli jej k dalšímu vyšetření do pardubické nemocnice.