V sobotu zhruba půl hodinu po poledni spadlo u Chvojence na Pardubicku malé motorové letadlo. Na palubě letounu se v tu chvíli nacházeli dva muži (49 a 59 let). Oba z nehody vyvázli bez zranění jen s drobnými oděrkami.

Podle informací Policie ČR letělo letadlo z letiště v Hradci Králové. Pilot uvedl, že byl u Chvojencem oslněn ostrým sluncem a narazil do drátů vysokého napětí a vzápětí havaroval do pole. Posádka z letadla vystoupila po svých. Na místě ji ošetřila jednotka záchranářů.

V důsledku havárie je v současné době přerušena dodávka proudu ve Chvojenci a okolí. Podle mluvčí Skupiny ČEZ pro východní Čechy Šárky Beránkové je výpadkem proudu postižena zhruba tisícovka domácností.  Na odstranění poruchy se pracuje, podle Beránkové jde o složitou záležitost, protože vedení bylo přerušeno na několika místech. Dodávka proudu by podle energetiků mohla být obnovena ještě tento den, nejpozději do zítřka.

Příčiny havárie letounu se vyšetřují. Dechová zkouška na alkohol byla u pilota negativní. Havárie prošetřuje na místě i Asociace amatérského letectví. 

Havarovaný letoun je českého původu. Šlo o ultralehké letadlo jménem Alto 100. Podle předběžného odhadu byla cena havarovaného kusu kolem jednoho milionu korun a odhadem bylo z 80% zničeno. Nový stroj výrobce nabízí za asi 1,3 milionu korun.