Černá u Bohdanče - K záchraně tonoucího z vody vyjížděli ve 14:30 záchranáři na Bohdanečsko. Našli jej po hodině pod vodou.

Pátrání po pohřešovaném plavci začalo o půl třetí odpoledne na písníku Malá Černá v Černé u Bohdanče. 

Oznámení o zmizelém plavci obdrželi záchranáři před půl třetí hodinou odpoledne. Mělo by se jednat o muže, který se vydal plavat a nebyl delší dobu spatřen. K písníku jako první dorazili strážníci městské policie z Lázní Bohdaneč a policisté z obvodního oddělení republikové policie. Ti se ihned vydali do vody k poslednímu místu, kde měl být pohřešovaný vidět naposledy. 

Mezitím na místo dorazili další záchranné složky. Profesionální hasiči z Pardubic se člunem a také dobrovolní hasiči z Lázní Bohdaneč. Na místo rovněž vyjely dvě posádky záchranné služby z Pardubic i s lékařem a povolána byla i letecká záchranná služba z Hradce Králové. Vrtulník se vracel zpět prázdný. 

Kolem půl čtvrté se záchranářům podařilo ve vodě najít tělo. "Po vytažení osoby z vody už lékařka na místě mohla pouze konstatovat smrt. Šlo o pětapadesátiletého muže," konstatoval mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý.