Například v Dražkovicích jeden řidič osobního vozidla přehlédl cyklistu, který jel po hlavní silnici od Mikulovic. Cyklista skončil se zraněním na zemi a do nemocnice jej k ošetření vezla záchranná služba.
Zraněný skončil i další cyklista, tentokrát v Pardubicích. Ten si ale za svůj pád mohl sám.

Na jízdním kole jel Sukovou ulicí po chodníku směrem k náměstí Republiky. Na křižovatce s Pernerovou ulicí si ale trasu rozmyslel a vyjel do vyhrazeného pruhu v silnici. Nevzal ovšem v potaz trolejbus, který v tom samém pruhu a tím samým směrem jel také.
„Došlo k bočnímu střetu trolejbusu s řídítky kola a následnému pádu cyklisty. Ten byl převezen do nemocnice, kde byl hned po ošetření propuštěn," uvedla mluvčí policie Eva Maturová.

Leštil svodidla

Že se za volantem nemá spát se zase přesvědčil jeden řidič, který jel od Opatovic na Pardubice. Přišla na něj dřímota a svým autem přeleštil svodidla na levé straně silnice. Naštěstí se věc obešla pouze s hmotnou škodou na jeho vozidle, která byla vyčíslena na částku 150 000 korun.

A že se řidič má věnovat řízení a ne navigaci se přesvědčil další jezdec u obce Křičeň. Při jízdě směr Rohoznice se totiž místo na cestu koukal na displej navigace. Neviděl tak zatáčku, kterou následně projel rovně.
Strom, který mu stál v cestě přerazil. Následně s automobilem udělal několik kotrmelců, než se v poli cukrové řepy zastavil. O auto se museli postarat hasiči, o řidiče záchranná služba.