Havaroval zde na motorce a následný převoz vrtulníkem do Fakultní nemocnice v Hradci Králové nepřežil.

„Krátce před polednem na silnici první třídy číslo jedenáct ve směru na Rybnou na Zdobnicí došlo k dopravní nehodě se smrtelným zraněním. Za Vamberkem se střetl motocykl s osobním autem,“ popsala nehodu tisková mluvčí rychnovského ředitelství Policie ČR v Rychnově nad Kněžnou Alena Kacálková Chvojková. Dodala, že 38letý řidič motorky utrpěl vážná zranění, kterým podlehl při transportu do nemocnice. Případ vyšetřuje komisař služby kriminální policie a vyšetřování. O příčinách a zavinění nehody nechtějí policisté spekulovat. Podle prvních zjištění pravděpodobně motocyklista předjížděl v okamžiku, kdy osobní vůz odbočoval vlevo. V automobilu se nikdo nezranil. Komisař rychnovské kriminální služby Richard Chaloupka doplnil, že k případu jsou přizváni soudní znalci a výsledky vyšetřování rozhodně nelze očekávat v nejbližších dnech

„Jel jsem zrovna okolo. Motorka se válela asi dvacet metrů od silnice,“ popsal místo nehody František Petraš z Vamberka. Sirény slyšeli houkat obyvatelé města. „Viděli jsme, jak tam míří policejní auta a sanitka. Letěl tam i vrtulník,“ sdělila obyvatelka Vamberku Gabriela Kónyová.
Mluvčí skupiny Chinaski Hana Petřinová pro Deník uvedla, že členové skupiny se musí nejprve sejít a poté vydají oficiální prohlášení pro média. „Turné asi měnit nebudeme,“ konstatovala včera vpodvečer. Skupina v současnosti plánovala v České republice další koncerty, dnes má hrát ve Švihově a na Malé Skále. Podle informací webu skupiny se na tom muzikanti dohodli na nedávné schůzce u Michala Malátného, přestože lídr skupiny má zafixovanou ruku a je po operaci.