"Po příjezdu na místo museli hasiči vyprostit řidiče, který zůstal uvězněn v kabině cisterny. Naštěstí hydraulické vyprošťovací zařízení hasiči použili pouze na vzpříčené dveře. Řidič poté vystoupil z kabiny sám," popsala tisková mluvčí hasičů Pardubického kraje Vendula Horáková. O řidiče cisterny se následně postarali zdravotníci. Řidič nákladního automobilu, který byl nabouraný z boku, zraněný nebyl. V cisterně byla převážena odpadní voda, v nákladním autě zase maso.

V Pardubicích je odstříleno. Rány se ozývaly z děl i z historických pušek.
V Pardubicích je odstříleno. Rány se ozývaly z děl i z historických pušek

"Mělo zde dojít k bočnímu střetu vozidla zn. Renault, který řídil 31letý řidič, a tahače zn. Volvo s cisternou, která jela ze směru od Hlavečníku. Při dopravní nehodě došlo ke zranění 42letého řidiče cisterny, který byl převezen na vyšetření do nemocnice. S oběma řidiči jsme na místě provedli dechovou zkoušku s negativními výsledky. Technickou závadu ani jeden z řidičů neuplatňoval. Škoda na vozidle zn. Renault je odhadovaná na částku převyšující 100 tisíc korun a škoda na tahači zn. Volvo nebyla zatím vyčíslena," uvedla policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

"Oba řidiči si zařídili náhradní auta a náklad bude přeložen, voda přečerpaná. Hasiči dále zajistili unikající provozní náplně a odstranili následky nehody," dodala Horáková.

Silnice byla kvůli nehodě několik hodin uzavřena.