30. března krátce po poledni jim totiž jeden občan oznámil, co se mu přihodilo v sedm hodin ráno na ulici Palackého v Pardubicích.
„Na chodníku u domu s číslem popisným 2409 mu měl dosud neznámý cyklista při jízdě po chodníku přejet nohu! Po této nehodě cyklista z místa střetu odjel,“ uvedla tisková mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Podle popisu neznámého cyklisty by se mělo jednat o muže ve věku okolo 40 let, asi 180 cm vysokého, hnědých delších vlasů, s hnědým knírem, bez brýlí, který mluvil česky. Jel na starém pánském kole tmavé barvy se žlutými pruhy na rámu.
A není to jediná nehoda, kterou policisté ten den začali prošetřovat.

„Ve stejný den kolem jedenadvacáté hodiny si motorizovaná hlídka policistů všimla ležícího muže, a to na chodníku u křižovatky ulic Demokratické mládeže a ulice V Ráji,“ sdělila Maturová.

Policisté proto přivolali k šedesátiletému muži záchrannou službu.
„Jelikož vedle nalezeného pána leželo jízdní kolo značky Eska, je zde podezření, že by se mohlo jednat i o dopravní nehodu. Žádáme případné svědky, kteří by svými informacemi přispěli k objasnění obou výše popisovaných událostí, aby kontaktovali policisty pardubického dopravního inspektorátu na telefonním čísle 974 566 254. Kromě uvedeného telefonu můžete využít i bezplatnou linku 158,“ vyzvala Eva Maturová.