"Smrtelná dopravní nehoda uzavřela silnici I/37 mezi Medlešicemi a Vestcem. Čelně se zde střetlo nákladní vozidlo s návěsem s Fordem Focus. Podle prvotních informací v osobním vozidle zemřela jedna osoba. Padesátiletý řidič nákladního vozidla byl převezen do nemocnice. U něj také policisté provedli dechovou zkoušku ke zjištění alkoholu v dechu s výsledkem negativním," uvedla policejní mluvčí Markéta Janovská.

Neštěstí se stalo na rovné, přehledné a široké silnici. Ve čtvrtek navečer bylo mokro a spustil se déšť. 

Okolnosti a příčiny dopravní nehody jsou předmětem dalšího vyšetřování. "Žádáme řidiče, aby respektovali pokyny policistů při odklánění na objízdné trasy," dodala Janovská. Provoz je odkláněn přes Chrudim, která je nyní zahlcená jako uprostřed ranní špičky.

Nehoda následuje pouhé dva týdny po jiné tragédii, která se stala 20. prosince o tři kilometry dále ve směru na Slatiňany, kde se čelně střetla dodávka s náklaďákem. Přišel tehdy o život mladý otec dvou dětí z Hlinska, lidé se na rodinu už za jediný den sbírky složili více než milionem korun.

Rodina tragicky zesnulého Ivoše
Na rodinu tragicky zesnulého otce malých dětí z Hlinska se vybral už milion

Jen necelý kilometr od dnešní nehody, zhruba na úrovni Medlešic, se v létě roku 2019 stala tragická srážka dvou dodávek a jednoho nákladního auta se dvěma mrtvými. Další jeden člověk v tomto úseku zahynul při nehodě v prosinci 2022.